Borsa Token’larından Huobi Token (HT) Nedir?

Bugün rehberimizde sizlerin Huobi Token (HT) hakkındaki sorularını cevaplamaya çalışacağız. 

Huobi Küresel Nedir?

Huobi Küresel, 2013’den beri faaliyet gösteren kripto para borsasıdır. Güvenlik, müşteri dayanağı, kripto para listeleme, süreç fiyatları ve öteki özellikler Huobi’yi birçok kripto para borsasından ayırmayı başardı. Bilhassa kurulduğu vakitten 2018’e kadar siber ataklarına güçlü bir biçimde karşı koyup Binance, Coinbase, Coinmarketcap üzere borsaların olduğu en üst düzeyde yerini korur.

Huobi Token (HT) Nedir?

Houbi Token (HT), kripto para borsası Huobi Global’ın çıkardığı kripto paradır. Ethereum (ETH) ERC-20 standardında merkezsiz bir biçimde oluşturuldu. Huobi Token, borsa fiyatları ve Huobi’deki ekosistemden faydalanmalarına imkan tanır.

Huobi Token’ın Özellikleri

500 milyon toplam arzı olan token%60’ı kart alımı yapan bireylere dağıtıldı. %20’lik kısım gruba 4 yıllık süreç içinde dağıtılırken geri kalanları platformun işlemesi ve kullanıcıları ödüllendirmek için dağıtıldı.

Huobi, HT’yi blockchain ağındaki ekosisteme nazaran tasarladı. HT’nin en kıymetli özelliği olarak hem Huobi tarafından kullanılması hem de Huobi ekosistemi içinde kullanılabilir. İkinci özellik olan taşıyıcı özelliği, Huobi Group ekosistemi ve işletmeleri üzerinde konuşlanmış tüm uygulamaları için değerli bir merkez olmayı başladı. Ayrıyeten birçok işletme, Huobi altyapısı sayesinde inançlı bir biçimde transfer gerçekleştirebilir. Son olarak token sahipleri Huobi ekosistemi ve ekosistemin altında sağlanan mükafatların tamamına erişebilir. Bilhassa Huobi’nin nizamlı token alımı ve akabinde yakması sonucu bedelini katlayarak artırmasına imkan tanır.

Huobi Token’ın Yararları Nelerdir?

-Huobi Küresel tarafından davetiyeler ve iskonto hakkına sahip olma

-Alt token’ların dağıtımı aracılığıyla ödüllendirilme

-OTC süreçlerinde hukukî dayanak

-Komisyon fiyatlarında indirim

-Ekolojik süreç bölgesinde alım satım yapabilme.

Huobi Küresel, Huobi Token’ın Bedelini Artırmak İçin Neler Yapacak?

Huobi Küresel, gelirinin %20’sini Huobi Token’ın tekrar satın alıp yakarak pahasını artırmayı hedefliyor. Ayrıyeten kullanıcılara borsada tutmaları karşılığı daha fazla ödül vermeyi hedefliyor.

Ekolojik Senaryolar ve Yatırma Süreçleri Nelerdir?

Huobi Küresel, Huobi Token’ın daha fazla kullanım alanına sahip olmak için bir ekip insiyatifler ve teşvikler yaratır. Token sahipleri Huobi Cloud hizmetine sahip olma, proje takımlarını listeleme, borsada küresel seçkin olma hakkı, Huobi NEXT etkinlğinde oylama, destekleme ve sponsorluklarla birlikte OTC reklam depozitosu haklarına sahip olurlar.

Huobi Token, Kurumsal Ödemeler Konusundaki Adımları Nelerdir?

Huobi Küresel, ekosistemin büyümesi için kurumsal müşterilerle muahede yapmaya çalışır. Yaptığı çalışmalar topluluk hizmet sağlayıcıları, birden fazla kuluçka merkezi ile iş birliği, bilinen kripto para madencilik makineleriyle birlikte iş yapılması, en büyük 10 madencilik havuzuyla mutabakat, kripto para medya kümeleriyle mutabakat ve headhunterlarla iş birliği olarak yorumlayabiliriz. Birçok borsa, kendi ekosistemleri etkinleşmesi için farklı yolları izler ve Huobi ise bu alanda çok farklı değildir.

Huobi Promosyon Sistemi Nedir?

Huobi promosyon sistemi, profesyoneller ve olağan kullanıcılar için tuttukları Huobi Token ölçüsüne nazaran ayarlamalar yapılmasına imkan sağlar. Olağan kulanıcılar için 7 düzey bulunurken profesyonel kullanıcılar için ayrıyeten oluşturulmuş 9 düzey bulunur.

Olağan Kullanıcılar İçin Huobi Küresel Promosyonları

Şayet olağan bir kullanıcıysanız, komite fiyatlarından düşülmesi için en az 10 HT bulundurmanız gerekir. Sonrasında daha fazla HT sahip epeyce ödeyeceğiniz kurul oranı %0.07’ye kadar düşer.

Profesyonel Kullanıcılar İçin Huobi Küresel Promosyonları

Profesyonel hesapta aylık süreç hacminiz yahut elde ettiğiniz HT ölçüsü komisyonlarınızı tesirler. Şayet 30 gün içinde en az 1000 BTC’lik süreç hacmine sahipseniz ve 2000 HT’niz varsa, fiyatlarınız azalmaya başlayacaktır. Lakin en düşük kurul oranına ulaşmak isterseniz aylık süreç hacminiz en az 150.000 BTC ve 2000 HT sahibi olmanız durumunda en düşük kurul oranına sahip olabilirsiniz.

Huobi Token Yorumları

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Houbi Global’ın token’ı olan HT, borsa içinde değerli bir ekosistem yaratmayı başardı. Bilhassa yüksek komite fiyatlarını düşürülmesine imkan sağlayıp olağan kullanıcıların en az 10 HT sahibi olması durumunda kurul fiyatlarında indirim yapmaya başlaması sayesinde birçok kullanıcı indirimlerden kolaylıkla faydalanabilir. Bilhassa ABD ve Avrupa’daki yatırımcılar için fiyatının düşük olması, yüksek sayıda HT’yi borsadan kolay kolay satın alıp borsa kurullarını düşürmeleri için kullanılır. Ayrıyeten Huobi’nin kendi token’ını farklı aktiviteler üzerinden desteklemesi ise kullanıcıların basitçe kazanmasına imkan sağlar.

Huobi Token Nasıl Satın Alınır

Huobi Token, Huobi’nin kendi kritpto parası olduğu için Huobi Küresel, Huobi Indonesia, Huobi Thailand ve Huobi Korea başta olmak üzere Bitay, FTX, Bitmax, ProBit Exchange, 0x Protocol, Hotcoin Küresel üzere borsalar üzerinden alım satım yapabilirsiniz. Bu borsalarda hesabınız olduktan sonra HT/BTC, HT/ETH, HT/USD, HT/USDT ve HT/EUR başta olmak üzere birçok süreç çifti üzerinden alım satım yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir