Tesla’nın Bitcoin (BTC) Ödeme Sistemindeki Kusur, BTCPay Tarafından Düzeltildi

Tesla’nın Bitcoin (BTC) ödeme sisteminde yanılgı meydana geldi. Şirket, sorunun giderilmesi için BTCPay grubundan dayanak aldı.

BTCPay’in GitHub’daki paylaşımına nazaran, Tesla’nın sunucularında önemli bir kusur meydana geldi ve BTCPay bu sorunun giderilmesine yardımcı oldu.

BTCPay’den Tesla’ya Yardım

Bitcoin ağının en sağlam ve en sağlam blok zincirlerinden birisi olduğu kanıtlansa da, makûs niyetli bireyler, üçüncü taraf kaynaklı açıklardan yararlanmayı sürdürüyorlar. Bunun pek çok örneği kelam konusu.

Yaşanan son gelişmede Tesla Motors, sunucudaki kritik yanılgıyı düzeltmek için BTCPay’den yardım istedi. 2017 yılında kurulan Bitcoin ödeme işlemcisi BTCPay, sorunun giderilmesinde yardımcı oldu.

BTCPay’in GitHub’daki gönderisine nazaran kritik güvenlik açığı (CVE-2021-29251) giderildi. Takım, bu yanlıştan etkilenen kullanıcılara, riski azaltabilmek ismine yazılımlarını derhal güncellemelerini tavsiye etti. Ek olarak BTCPay, kusur ile ilgili çok daha geniş çaplı bir rapor hazırlayacaklarını da belirtti.

BTCPay, kurulduğu günden bu yana kripto dalında dorukta yer almak için elinden gelenin en düzgününü yapıyor. Firma Ocak 2020’de, donanım cüzdanı kullanıcılarının işlerini kolaylaştırabilmek için BTCPay Vault’u açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir