Goldman Sachs İkinci Çeyrekte Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar İçin Yatırım Araçları Sunabilir

CNBC, bankacılık devi Goldman Sachs’ın, bankanın yeni dijital varlıklar liderine atıfta bulunarak, bu yılın ortalarında varlıklı müşterilerine Bitcoin (BTC) ve öbür dijital varlıklara yatırım araçları sunmayı planladığını bildirdi.

Goldman Sachs, Morgan Stanley’in müsaadeden gidiyor üzere görünüyor. 2021’in ikinci çeyreğinde, bankacılık devi, yüksek net bedelli müşterilerinin Bitcoin ve başka kripto para ünitelerine yatırım yapmasını sağlamayı amaçlıyor. Bilgi CNBC’ye, yakın vakitte Goldman Sachs’ın özel servet idaresi departmanında dijital varlıkların lideri olarak atanan Mary Rich aracılığıyla geldi.

Goldman, Rich’e nazaran BTC ve öteki kripto varlıklarına tam ölçekli bir yatırım sunmayı planlıyor ve hem fizikî BTC hem de buna dayalı türevler olabilir. Goldman Sachs’ın özel servet idaresi hizmeti, bankaya yatırım yapmak için en az 25 milyon ABD doları olan ailelerle yahut ferdi yatırımlara çalışır.

ABD’nin daha evvel bildirdiği üzere, öteki bir bankacılık devi Morgan Stanley, en yüksek net bedele sahip müşterilerinin bakiyelerinin yüzde 2,5’i kadar Bitcoin’e yatırım yapmalarını sağlayacak. Hizmet, Nisan ayında faaliyete başlayacak.

Hem Morgan Stanley, Goldman Sachs hem de başka bankacılık devleri, genel olarak kripto para ünitelerine ve bilhassa de Bitcoin’e şiddetle karşı çıkıyorlardı. JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon da geçmişte birkaç kere Bitcoin’i bir balon olarak isimlendirdi ve BTC’nin hayli spekülatif olduğunu ve her an çökebileceğini de kelamlarına ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir