Cardano’nun (ADA) Büsbütün Merkeziyetsizleşmesine Saatler Kaldı!

Son vakitlerin en çok konuşulan altcoin’lerin biri olan Cardano (ADA) bugün bir kilometre taşını daha geride bırakacak. Cardano’nun tümüyle merkeziyetsiz bir yapıya bürünmesine yalnızca saatler kaldı.

Cardano’nun gerisindeki şirket IOHK, ilerleyen saatlerde Cardano ağında blok oluşturma üzerindeki denetimini büsbütün bırakacak. Böylelikle ağ yalnızca ADA stake havuzları tarafından yönetilirken, tümüyle merkeziyetsiz bir yapı halini alacak. Hasılı bu akşamdan itibaren tüm bloklar sırf ADA staker’ları tarafından üretilecek.

ADA Fiyatında Artış

ADA, son vakitlerde fiyatındaki kıymetli artışlarla da gündemde. Tanınan altcoin Coingecko datalarına nazaran yazının yazıldığı sırada 1.19 dolardan süreç görüyordu. Bilgilere nazaran ADA, son 1 senede %3877.5 oranında yükseliş gösterdi. Kripto para ünitesi ayrıyeten son 1 haftada da %6 çıkar sağladı.

Cardano’da evvelki gün son olarak full-node cüzdan “Daedalus” yeni bir güncelleme almıştı. Güncelleme ile birlikte, kullanıcıların mahallî token’ları alıp göndermesine müsaade veren bir yenilik eklenmiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir