Cardano (ADA) Cüzdanı Daedalus, Artık Mahallî Token’ları Destekliyor

Cardano’nun (ADA) full-node cüzdanı “Daedalus” yeni bir güncelleme aldı. Güncelleme ile birlikte, kullanıcıların mahallî token’ları gönderip almasına müsaade veren bir özellik de dahil olmak üzere birkaç yeni özellik eklendi.

IOHK, 30 Mart Salı günü Daedalus’un 4.0.3 sürümünün geldiğini duyurdu. Daedalus 4.0.3 sürüm notlarına nazaran cüzdan, Cardano’nun en değerli yeni özelliği olan lokal token’ları destekliyor:

“Daedalus 4.0.3, kullanıcıların mahallî token’ları gönderip almasını sağlayan değerli bir sürüm. Cüzdan adresleri artık tek bir Cardano sürecinde bulunan hem ADA hem de mahallî token’ları alabilir. Mevcut lokal token’lar, her bir token’ın bakiyesinin gösterildiği Cüzdan Özeti ekranının token kısmında görünür.

Mahallî token’lar, blokzincirinde depolanan iki onaltılık sayı, Siyaset Kimliği ve Varlık İsmi ile eşsiz bir halde tanımlanır. Mahallî token’ların daha kolay tanımlanması için bu iki numara, okunabilir bir parmak izinde birleştirilir. Bu parmak izleri “varlık” ile başlar ve Daedalus’ta her vakit lokal token’ların yanında görüntülenir. ADA, parmak izine sahip olmaması nedeniyle mahallî token’lardan farklıdır…

Lokal token’ları kullanırken, süreç fiyatları ADA olarak ödenir ve ataklara karşı ağ muhafazası için her süreçle birlikte bir ölçü ADA gönderilmesi gerekir.”

IOHK’nın da dikkat çektiği üzere, Daedalus’un yalnızca Linux, Mac ve Windows PC’ler için uyumlu bir full-node cüzdan olduğunu ve Android yahut iOS taşınabilir uygulamasının bulunmadığını lütfen unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir