Tether, Stablecoin’lerinin Büsbütün Desteklendiğini Gösteren Bir Rapor Yayınladı

Tether, muhasebe firması Moore Cayman tarafından sunulan ve stablecoin’lerinin büsbütün desteklendiğini gösteren bir garanti raporu yayınladı. Rapor 28 Şubat tarihli ve Moore Cayman tarafından Tether’in konsolide varlıklarının tarih itibariyle konsolide yükümlülüklerini içerdiğine dair bir teminat görüşü içeriyor.

The Block’un haberine nazaran spesifik olarak, Tether’in konsolide toplam varlıkları 28 Şubat itibariyle yaklaşık 35,3 milyar dolar ve konsolide toplam yükümlülükleri 35,2 milyar dolar olarak gerçekleşti ve bunun 35,1 milyar doları ihraç edilen stablecoin‘lerle ilgiliydi. Bu, Tether’in rezervlerinin, stablecoin’leri kullanmak için gereken ölçüsü aştığı manasına gelir.

Elbette rapor, Tether’in rezervlerinin nasıl tutulduğunu açıklamıyor, bu Tether eleştirmenlerinin geçmişte lisana getirdiği bir telaş. Tether’in genel danışmanı Stuart Hoegner, The Block’a şunları söyledi:

“Bu görüşün de gösterdiği üzere, tüm Tether token’ları büsbütün Tether‘in rezervleri tarafından destekleniyor.”

Hoegner ayrıyeten The Block’a Tether’in rezervlerini nakit ve nakit benzerlerinde tuttuğunu ve firmanın “bu hususta yıllardır net olduğunu” söyledi. Örneğin USDC de rezervlerini nakit ve nakit benzerlerinde tutuyor.

Londra merkezli muhasebe firması Moore Global’in bir kesimi olan Moore Cayman, garanti raporunu Tether’in kendilerine sağladığı bir konsolide rezerv raporuna (CRR) dayanarak hazırladı. Moore Cayman, “Elde ettiğimiz delillerin, teminat görüşümüz için makul bir temel sağlamak için kâfi ve uygun olduğuna inanıyoruz” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir