PayPal CEO’su, Yeni Kripto Hizmeti ile Birinci Satın Alma Sürecini Gerçekleştirdi

PayPal CEO’su Dan Schulman, şirketin yeni kripto para ünitesi ödeme hizmetinin nasıl kullanılacağına dair bir eğitim görüntüsü kaydetti. Bu görüntü ile kullanıcıların süreçlerini çarçabuk gerçekleştirmesi hedefleniyor.

Schulman, hazırlanan video’da, Bronco Western Wear’ın web sitesini ziyaret etti. Bu sitede Schulman, çok sevdiği devekuşu botlarından bir çifti sepete ekledi. Daha sonra Schulman, 299 dolarlık ödeme sürecini Bitcoin (BTC) ile gerçekleştirdi.

CEO, kripto paranın artık PayPal bakiyesi yahut kredi kartı yerine meselesiz bir formda finansman kaynağı olarak kullanılabileceğini açıkladı.

PayPal’ın Kripto Kesimindeki İlerleyişi Sürat Kesmiyor

Schulman, şahsî olarak uzun vakittir Bitcoin’e sahip olsa da, CEO’su olduğu PayPal şirketi 2020 yılının sonlarına yanlışsız kripto para bölümüne adım attı. PayPal 2020 yılının son çeyreğinde, müşterilerinin dijital varlık satın almalarının ve ellerinde tutmalarının önünü açtı.

Şirken bugün, kullanıcıların Bitcoin, Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) ile satın alma süreçleri gerçekleştirebileceklerini duyurdu. Şirket, hizmetin önümüzdeki aylarda kullanılabileceğini söz etti. PayPal’ın dünya çapında 29 milyon kullanıcısı bulunuyor.

PayPal’ın bu duyurusunun akabinde Bitcoin 60 bin dolar düzeylerine adım adım yaklaşmaya başladı. Yazı kaleme alındığı esnada başkan kripto 58.675 dolardan süreç görüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir