Eski SEC Lideri Jay Clayton, Kripto Şirketinde Danışman Olarak Vazife Alacak

One River’ın kripto para odaklı yan kuruluşu olan One River Digital, danışman olarak eski SEC liderini işe aldı. Bu kripto topluluğunu epey şaşırtan bir gelişme.

Clayton, Bloomberg’e verdiği röportajda, kripto para ünitelerinin büyük isimler tarafından benimsenmesine vurgu yaptı ve mevzu hakkındaki şaşkınlığını lisana getirdi.

“Üç yıl evvel asla bu durumda olacağımıza inanamazdım. Dijital varlıkları benimseyen yatırımcıların sayısı bir epey fazla. Bu düzeye katiyen kestirim edemezdim.”

One River, pandeminin getirmiş olduğu ekonomik krizler birlikte, 2020 yılının sonunda kripto para sahnesine girdiğini duyurdu. Bu amaçla şirket One River Digital’i kurdu.

One River Digital şu anda 600 milyon dolar pahasında Bitcoin (BTC) ve Ethereum‘u (ETH) bünyesinde barındırıyor. Şirketin CEO’su Evan Peters, 2021’in birinci çeyreğinde bu sayının 1 milyar dolara ulaşacağını açıkladı.

Jay Clayton Şaşkınlığı

Jay Clayton, kripto paralar ile ilgili güçlü düzenlemeler istemesiyle tanınan bir isim. Ek olarak başkanlık yaptığı mühlet boyunca gelen tüm Bitcoin EFT tekliflerini reddettiği de göz önüne alındığında, kripto para şirketine girmiş olması bir epey şaşırtan.

Clayron, One River’a katılmış olmasına rağmen, hala güçlü bir düzenlemenin gelmesi gerektiğine inanıyor.

“Güçlü hükümet düzenlemelerini içeren dijital varlıklar için lokal ve global manada çok çeşitli sonuçlar görüyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir