Efsane İsim Peter Brandt, Coinbase’in İflas Edebileceğini Söyledi

Coinbase, yıllar içinde dünyanın önde gelen kripto para ünitesi borsalarından biri haline geldi. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen kripto para borsası olarak kabul ediliyor. Bununla birlikte, başka şikayetlerin yanı sıra, zayıf müşteri hizmetleri, uygulanan para çekme limitleri ve para çekme taleplerinin yerine getirilmesindeki gecikme, ünlü trader Peter Brandt’ın Coinbase’in süratle iflasa gerçek gittiğine inandığını ortaya çıkardı.

Brandt, 1975’ten beri, bilhassa vadeli süreçler ve forex piyasalarında yer alan en efsanevi trader’lardan birisi. Brandt, “aracı kurumların (Mann, Refco ve Peregrine) üç iflasına şahit olduğunu tez ediyor. Ona nazaran Coinbase üzere bir firmayı iflasa götürmesi olası ipuçları da kendini gösteriyor.

Brandt’ın vurguladığı kıyametin kimi belirtileri ortasında “kötü müşteri hizmetleri, para çekme limitleri ve yüksek süreç ücretler” bulunuyor. Deneyimli trader, Coinbase’in müşterilerin satış buyruklarının günlük en düşük düzeyin dahi altında süreç gördüğünü ve bunun kripto para piyasasında görülmemiş bir şey olduğunu lisana getirdi.

Brandt’ın finans piyasalarındaki otoritesine karşın, kimi beşerler onun yanıldığını lisana getiriyor. Öteki bir ünlü trader olan @NebraskanGooner’a nazaran Coinbase, sorulara süratli karşılık vermemesiyle ünlü fakat borsanın aldığı yüksek fiyatlar nedeniyle iflasın yakınında olması kelam konusu değil.

Gooner, Brandt’in daha sonra sildiği tweet’inde yer alan sözleri “fud” olarak nitelendirdi.

Öte yandan Coinbase, Mart ayında yapılması planlanan birinci halka arzını (IPO) Nisan ayına erteledi. Coinbase, Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) tarafından onaylandıktan sonra halka direkt listelenmeyi umuyor.

Yaklaşan halka açık listeye paralel olarak, Coinbase’in iflas etmesi pek mümkün değil. Bununla birlikte, birçok kişi şirketin müşteri meselelerini ele almasının çok uzun sürdüğü konusunda hemfikir, bu da imajını zedeleyebilecek bir şey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir