CME, Mikro Bitcoin Vadeli Süreçlerini Başlatacağını Duyurdu

PR Newswire tarafından paylaşılan bir basın açıklamasına nazaran, dünyanın önde gelen piyasa türevleri platformu CME Group, çok yakın bir gelecekte mikro Bitcoin vadeli süreç mukavelelerini başlatacağını duyurdu.

Lansman tarihi, 3 Mayıs olarak belirlendi. Şu anda, mikro Bitcoin vadeli süreçleri, düzenleyiciler tarafından incelenmeyi bekliyor.

Kurumlar ve Ferdî Yatırımcılar İçin Mikro BTC Vadeli Süreçleri

Yeni BTC vadeli süreç kontratları, bir Bitcoin‘in onda biri kadar küçük olacak. Yalnızca finans kurumları için değil, birebir vakitte kişisel trader’lar da yararlanabilecek. Bununla birlikte, yeni Bitcoin tabanlı eser, CME’de süreç gören olağan BTC vadeli süreçlerinin tüm özelliklerini barındıracak.

CME, finansal kurumların kripto para dünyasına girmesini sağlamak için Aralık 2017’de Bitcoin vadeli süreçlerini başlatan birinci platformdu (CBOE ile birlikte).

Yüksek Talep Var

Yüksek profilli bir CME temsilcisi, daha küçük Bitcoin kontratlarının alınıp satılması için yüksek bir talep olduğunu, bu nedenle birden fazla piyasa iştirakçisi ortasındaki bu arayışa cevap vermek istediklerini belirtti.

Standart Bitcoin vadeli süreçlerinin yanı sıra CME, yakın vakitte Ethereum’a dayalı misal kontratlar de başlattı.

Şimdiye kadar, platformda her gün 13.800 BTC vadeli süreci (69.000 Bitcoin’e eşit) süreç gördü. Ethereum vadeli süreçlerinin ortaya çıktığı 8 Şubat’tan bu yana ise, CME’de toplam 767 ETH mukavelesi el değiştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir