Birleşik Krallık, Bitcoin (BTC), Kripto Paralar ve Stake Hakkında Kılavuz Yayınladı

HMRCS, stake etme sürecinin vergilendirme amacıyla nasıl ele alındığını açıklayan kılavuzu birinci sefer yayınladı. Daha evvel stake sürecinin madencilik çatısı altına girdiği varsayılmış ve bu nedenden dolayı iki farklı olay tek bir rehberde toplanmıştı.

Her Majesty’s Revenue and Customs (HMRC), kripto varlıkların vergilendirilmesine ait kılavuzunu, stake’i de dahil ederek güncelledi.

HMRC’nin vergilendirme maksadıyla, stake etme sürecinin nasıl ele alındığını açıklayan birinci kılavuz oldu. Daha evvel stake etme süreci madencilik çatısı altında değerlendirilmişti.

Stake etme konusunda yayınlanan kılavuz, madencilikle ilgili sözlerle neredeyse birebirdir. Bununla bir arada, ikisi için başka bir rehberliğin getirilmesi, gelecekte farklılaşmanın kapısını açabilir. HMRC sözcüsü, yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı:

“Kılavuz, müşterilerimize açıklık sağlama taahhüdümüzü gösteriyor. Bireylerin ve işletmelerin kripto varlıklardaki farklı süreç cinslerinin vergi sonuçlarını anlamalarına yardımcı olacak.”

Yeni hazırlanan rehbere nazaran, işletmeler tarafından stake etme faaliyetlerinin vergilendirilmesi, faaliyetlerin “vergilendirilebilir bir ticaret” olup olmadığına bağlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir