Bakkt, Bitcoin (BTC) Kullanımı İçin Taşınabilir Uygulama Başlattı

Bakkt, kullanıcılarının Bitcoin (BTC) satın almalarına, satmalarına ve harcamalarına imkan tanıyan taşınabilir uygulamasını piyasaya sürdü.

Kripto para saklama hizmeti veren Bakkt, bu uygulamayı hem Android hem de iOS’ta yayınladı. Böylece son derece büyük bir kitleye ulaşım sağlanabilecek.

Bakkt’ın piyasaya sürdüğü bu uygulama ile mükafatlar kazanabilir, arkadaşlarınıza kripto para gönderebilir ve indirimli armağan kartları satın alabilirsiniz. Uygulama şu anda 200 farklı markaya takviye veriyor. Şirketin CEO’su Gavin Michael, bahisle ilgili şu sözleri kullandı.

“Ortalama bir tüketici, ikram kartlarından sadakat puanlarına ve Bitcoin’e kadar pek çok dijital varlığa sahip olsa da, bunların kıymetlerini gereğince takip etme konusunda gerekli araçlardan mahrumlar. Bakkt olarak dijital varlık erişimin genişletme seyahatimizin birinci adımı olan bu uygulamayı piyasaya sürmekten dolayı son derece memnunuz.”

Bakkt’ın ana misyonu, Bitcoin’i inançlı bir biçimde saklamaktır. Bakkt daha evvel de Starbucks ile pilot bir uygulama gerçekleştirdi ve Starbucks kartlarını yine yüklemelerine de dolaylı bir biçimde olsa da Bitcoin ile kahve satın almalarına imkan tanıdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir