Visa, Ödemelerde USDC Kullanımına Müsaade Verileceğini Açıkladı

Visa Inc bugün yaptığı açıklamada, ödeme ağında süreç yapmak için kripto para ünitesi USD Coin kullanımına müsaade vereceğini söyledi.

Reuters’a nazaran Visa, ödeme ve kripto para platformu Crypto.com ile pilot programı başlattı ve bu seçeneği bu yıl daha fazla ortağa sunmayı planladığını söyledi. USD Coin (USDC), pahası direkt ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin kripto para ünitesidir.

Visa’nın atağı, BNY Mellon, BlackRock Inc ve Mastercard Inc üzere büyük finans firmalarının kimi dijital paraları benimsemesiyle, kripto para ünitelerinin yatırım portföylerinin tertipli bir kesimi olacağına dair öngörüleri ateşledi.

Tesla CEO’su Elon Musk geçen hafta müşterilerin elektrikli araçlarını Bitcoin (BTC) ile satın alabileceğini ve bunun kripto para ünitesinin ticarette kullanımı için kıymetli bir adım olduğunu söylemişti.

Visa’dan Cuy Sheffield, “Dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerden dijital para ünitelerine erişebilmek, bunları tutabilmek ve kullanabilmek için artan bir talep görüyoruz ve müşterilerimizden tüketiciler için bu erişimi sağlayan eserler oluşturabilmek için talep görüyoruz” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir