Ripple Kurucu Ortağı McCaleb, Son 15 Günde Satmak Üzere 127 Milyon XRP Gönderdi! İşte McCaleb’ın Kalan Bakiyesi

XRPscan’den alınan bilgilere nazaran McCaleb, geçtiğimiz 15 gün içinde satılmak üzere 127 milyon XRP transfer etti. Tacostand cüzdanınında ise 336 milyon XRP kaldı.

Kaynak: XRPscan

71 Milyon Dolarlık XRP Transfer Edildi

XRPscan süreç tahlili web sitesine nazaran, 15 Mart’tan bu yana Jed McCaleb, 15 XRP süreciyle toplam 126.6 milyon XRP hareket ettirdi. Bu ise, 71.000.000 doların biraz altına karşılık geliyor. 

Jed McCaleb, 2012’de Chris Larsen ile birlikte kurdukları Ripple Labs’in birinci baş teknoloji sorumlusuydu. Sonraki yıl uyuşmazlıklar nedeniyle istifa etti ve rakip proje Stellar’ı (XLM) kurdu.

O vakitten beri küçük kesimler halinde sattığı dokuz milyar XRP üzere uygun bir tazminat aldı. İmzaladığı uzlaşma mutabakatı, McCaleb’in sahip olduğu tüm XRP’yi tek seferde satmasını yasaklıyor.

McCaleb Bundan Evvel 152 Milyon XRP Sattı

McCaleb’in sıkça yaptığı bu satışlar, yedinci en büyük kripto para ünitesi olan XRP’nin fiyatını etkilemiyor.

Geçtiğimiz haftalarda da aktardığımız üzere, şirketin kurucu ortağı dokuz gün içinde 152 milyon XRP’yi nakde çevirmişti. Bu ölçü, 65.183.376 dolara karşılık geliyor.

Ripple, SEC ile Yasal Tartışmalarını Sürdürüyor

ABD menkul değerler regülatörü tarafından Ripple Labs ve en yüksek profilli yöneticilerinden Chris Larsen ve Brad Garlinghouse’a karşı açılan dava ise devam ediyor.

Geçtiğimiz haftalarda Ripple, SEC’den menkul değer olarak tanımlamadığı Bitcoin ve Ethereum hakkında evrak üretmesini istemişti. Mahkeme ise bu talebi onayladı ve davanın her iki tarafı için bir telefon keşif konferansının yapılacağı tarih olarak 6 Nisan’ı açıkladı.

Jed McCaleb, öteki Ripple kurucu ortağı olmasına ve sistemli olarak XRP satmasına karşın SEC tarafından dava edilmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir