Nisan Ayında Yükselişe Geçme İhtimali Olan En Yeterli 5 Kripto Para Ünitesi

Geçen hafta kripto para piyasası için çalkantılı geçti ve Mart ayının bitmesine birkaç günü kala, Nisan ayında izlenecek en düzgün kripto para ünitelerinden kimilerine göz atacağız. Crypto Potato’nun hazırladığı listede en yeterli 5 kripto para ünitesi bulunuyor.

Geçtiğimiz yedi gün, kripto para piyasasında epeyce süratli geçti ve neyse ki yeterli sonuçlandı. Perşembe günü Bitcoin’in fiyatı 50.000 dolara düştüğünde neredeyse 100 milyon dolar kaybetmiş olmasına karşın, toplam piyasa pahası şu anda bir hafta evvelki düzeyiyle çabucak hemen birebir düzeyde.

Bununla birlikte, önümüzdeki birkaç hafta boyunca yakından takip etmek için en düzgün 5 kripto para ünitesine bir göz atacağız.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin nereye giderse gitsin, pazarın da onu takip ettiğini söylemeye gerek yok. Oran eşit olmasa da, BTC mevcut boğa koşusunun birçok için piyasanın tarafını belirledi. Geçtiğimiz hafta, Tesla’dan büyük bir duyuru gördük. Dev elektrikli araç üreticisi, kullanıcıların artık BTC ile Tesla için ödeme yapabileceğini açıkladı. Elon Musk bunu tweetledi ve sonuç olarak piyasa yükseldi.

Ne yazık ki, ralli sürdürülemezdi ve kısa bir mühlet sonra BTC düştü ve yaklaşık 50.000 dolara kadar geriledi. Burası sağlam bir dayanak bulduğu için Bitcoin’in artış göstermeye başladığı düzey. BTC, 55.000 dolarlık birinci önemli direncin üzerine çıktı ve bundan sonra 57.700 doları geçmeye hazır görünüyor. Başarılı olursa, hedeflenen 60.000 dolar düzeyini ve bundan sonraki ATH’yi yaklaşık 62.000 dolar düzeyi civarında test etmesini bekleyebiliriz.

Cardano (ADA)

Takip edilmesi gereken kripto paralar listesinde bir sonraki seçenek Cardano’nun ADA’sı. Kripto para ünitesi son iki aydır en âlâ performans gösterenlerden biri oldu. Artık, birçok kişi, Cardano’nun şimdi akıllı mukavele yeteneklerine sahip olmadığı için ADA’nın artışının büsbütün spekülatif olduğunu tez ediyor.

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Cardano’nun temellerinden mahrum olduğu argümanını çürütmeyi, esasen sahip oldukları sayısız paydaşlığı ve protokolün sağlam, hakemli temelini özetlemeyi üstlendi. Ayrıyeten, kullanıcıların Cardano’da akıllı mukaveleler oluşturmasına ve dağıtmasına müsaade verecek bir test ağı için bir vakit çizelgesi koydu.

Üsttekilerin tümü göz önünde bulundurulduğunda, fiyat tam olarak bir hafta evvel olduğu yerde. Her ne kadar geçtiğimiz günlerde 1,06 dolara gerilese de süratli ve kararlı bir biçimde toparlandı. Geçtiğimiz birkaç gün içinde, ADA bir nevi sağlamlaştı ve bir sonraki kopuşun istikametini herkes merakla bekliyor.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin, bu yıl 350 dolara yükselerek muhakkak etkileyici yararlar gösteren bir başrol oyuncusu oldu. Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, kripto para ünitesi 290 ile 240 dolar ortasında bir aralıkta süreç gördü. Bu Perşembe gerçekleşen bir istisna dışında, BNB’nin şimdiye kadarki genel seyri buydu.

Lakin tarih rastgele bir göstergeye nazaran kripto para üniteleri uzun bir mühlet makul aralıkta ticaret yapmayı hakikaten sevmez. Öbür bir deyişle, çok yakında bir patlama gerçekleşebilir.

Ayrıyeten, 2021 için birinci üç aylık coin yakma aktifliği yaklaşıyor ve bu bir katalizör misyonu görebilir. Son birkaç ay bilhassa dalgalı geçti ve Binance’in büyük gelirler elde etme ihtimali var. Bu, yakma sürecinin büyük olasılıkla kıymetli olduğu manasına gelir. Üçüncü en büyük kripto para ünitesinin arzını piyasa bedeli ile azaltmak, Mart ayının son günlerinde ve Nisan ayının başında akılda tutulması gereken bir şey üzere görünüyor.

Ayrıyeten Binance Smart Chain de rastgele bir yavaşlama belirtisi göstermiyor. BNB’nin, kullanıcıların süreç yaptığı temel kripto para ünitesi olduğu göz önüne alındığında, bu ek talep yaratır.

Uniswap (UNI)

Uniswap, önde gelen merkezi olmayan borsa ve otomatik piyasa yapıcısıdır. Borsayı geçen yıl kullanan şahıslara airdrop ile verilen token’lar yazının yazıldığı sırada ünite başına 28 dolardan süreç görüyor, bu da insanların birçoklarının aldığı 400 UNI’nin neredeyse 12.000 dolar bedelinde olduğu manasına geliyor.

Son yedi gün içinde, UNI pahasının bir kısmını kaybetti ve yaklaşık 32 dolardan düştü. Fakat 24 Mart’ta, uzun vakittir beklenen Uniswap v3’ün teknik özelliklerine göz attık. V3, DEX’i en esnek ve sermaye açısından en verimli otomatik piyasa yapıcıya dönüştürmeyi amaçlayan temel bir güncellemedir.

Katman 1 Ethereum mainnet lansmanının maksadı 5 Mayıs, L2 dağıtımı bundan kısa bir müddet sonra yapılacak. Bu mutlaka proje için büyük bir kilometre taşı ve toplam değerlemesine yansımaya başlaması o kadar da şaşırtan olmayabilir.

Solana (SOL)

Solana, saniyede çok fazla süreç ve çok düşük süreç fiyatları sunan ölçeklenebilir bir blok zinciri altyapısını öne çıkarıyor. Beşerler, Ethereum’un çok yüksek fiyatları ve yavaş süreç süreçleriyle karşılaştırıldığında alternatif arıyor, bir kısmı da Solana’ya yöneliyor. Tahminen de 2021’de en trend olan projelerden biri olmasının nedeni budur.

Fiyat açısından, mahallî token SOL, 2021’deki en güzel performans gösterenlerden biridir. 1 Ocak’ta kripto para ünitesi 0,55 dolar civarında süreç gördü. Şu anki fiyatı ise 18 dolar civarında. Bu, neredeyse %3,200’lük bir toplam getiri sağlar. Kripto para ünitesi şu an yavaşlama belirtisi göstermiyor ve DeFi ve NFT’ler etrafındaki mevcut coşku ile katiyen göz atmaya kıymet bir proje.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir