Miami Belediye Başkanı’na Nazaran ABD Daha Fazla Bitcoin (BTC) Madenciliği Yapmalı

Miami Belediye Lideri, ABD’nin ulusal güvenlik nedenlerinden ötürü daha fazla Bitcoin (BTC) madenciliği yapması gerektiğini söyledi.

Miami Belediye Lideri Francis Suarez, faaliyetin %90’ı ülke dışında yapıldığından ABD’nin ulusal güvenlik nedeniyle daha fazla Bitcoin çıkarması gerektiğini söyledi. Gazeteci Laura Shin’e konuşan belediye lideri, çevresel bozulma anlatısının daha fazla dış madencilik faaliyetiyle sahneye çıktığını söyledi. Birçok madencilikten sorumlu ülkelerin kirli güç kullandığını ve anlatıyı aksine çevirmenin anahtarının ABD’nin elinde olduğunu belirtti.

Belediye liderine nazaran, Miami liderliğindeki ABD, kâfi kaynakların mevcudiyeti nedeniyle bir madencilik merkezi olabilir. Suarez, ABD’de yapılacak daha fazla madenciliğin, sınırsız nükleer güç üzere pak güç nedeniyle öncelikle kripto para ünitesi topluluğuna yarar sağlayacağını da kelamlarına ekledi. Bununla birlikte Suarez, kripto para madenciliğinin getirdiği çevresel tasaların, madencilik gücü muhtaçlıklarını hafifletmek için yeni teknolojiler ortaya çıktıkça geçmişte kalacağı konusunda optimist olmaya devam ediyor:

“Ayrıca gelecekte güneş ve öbür pak güç teknoloji tiplerini, hidrojeni madenciliği ilerleten bir teknoloji olarak göreceğinizi ve madenciliğin farklı biçimlerde gerçekleştiğini göreceğinizi düşünüyorum. Daha büyük karma bloklar olacak… Bu yüzden teknolojinin onu daha verimli, daha ucuz ve daha az güç tüketen hale getireceğini düşünüyorum.”

Miami’yi Kripto Para Başşehri Yapma Planları

Bitcoin’in büyük bir savunucusu olan Suarez, Miami’yi global kripto para başşehri olarak pazarlamak için adımlar attı. Şubat ayında belediye lideri, kentin belediye çalışanlarına kripto paralar ile ödeme yapacağını ve Bitcoin ile vergi ödemelerini kabul edeceğini duyurduktan sonra Bitcoin’in tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmasında kilit bir rol oynadı. Ayrıyeten kent fonlarını kripto para ünitesine yatırma planlarını da açıkladı.

Suarez, teknoloji şirketlerini Miami’ye çekmek için teşebbüslerde bulunuyor. Bu doğrultuda, kent daha fazla kripto para oyuncusunu çekmek için siyaset değişiklikleri yapıyor. Miami, kentte faaliyet gösterecek kripto para borsalarını karşılayan bir düzenleyici ortama sahip olmaya çalışıyor. Kent, kripto para ekosistemini tanımlamada ilerleme kaydeden Wyoming ve New York’un ayak izlerini takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir