IOTA Token, Binance Smart Chain’de Piyasaya Sürüldü

IOTA sahipleri artık Binance Smart Chain (BSC) ağındaki çeşitli hizmetlere ve projelere erişebilecek.

En büyük kripto para borsasının merkezi blok zinciri ağı olan Binance Smart Chain (BSC), ölçeklenebilirliği ve daha ucuz süreç fiyatları sayesinde, öteki blok zinciri ağlarındaki birden fazla projenin yeni yuvası haline geliyor. IOTA, artık kendi kripto para ünitesi aracılığıyla BSC’de piyasaya sunulan en yeni blockchain platformu. Bu, IOTA token’ının likiditesini birden çok ağa genişleten bir adım oldu.

BSC DeFi Projelerine Erişmek Mümkün Olacak

Yapılan duyuruya nazaran IOTA’nın token’ı, Binance Smart Chain’de wrapped sürüm olarak piyasaya sürüldü. Ana token sahipleri, Binance Bridge’i kullanarak BEP20 IOTA token’ı ile takas yapabilir. Wrapped token’ın piyasa bedeli, özgününe 1:1 oranıyla sabitlenmiştir. BEP20 token ile sahipleri, ağdaki stake etme ve merkezi olmayan finans projeleri dahil olmak üzere BSC ekosistemindeki çeşitli protokole erişebilir ve bunlara katılabilir.

IOTA’nın gerisindeki geliştirme takımı, kripto para ünitesini öbür tanınan blok zinciri ağlarına genişletmeyi düşünüyor.

“Çapraz Zincir likiditesi, rastgele bir merkezi olmayan ekosistemin temel direğidir. IOTA ekosistemi, IOTA likiditesini öteki ağlar için de kullanılabilir hale getirerek büyüyor ve daha merkeziyetsiz bir hale geliyor.”

BSC vs Ethereum

Birçok proje ve kullanıcı, ikinci en büyük blockchain ağı olan Ethereum’u Binance Smart Chain için terk ediyor zira blok zincirindeki süreçleri çok değerli hale getiren büyük bir tıkanıklıkla müsabakaya başlamışlardı. Son vakitlerde, zımnilik odaklı bir web tarayıcısı olan Brave Browser’ın lokal dijital para ünitesi olan Basic Attention Token (BAT) da BSC blok zincirinde başlatıldı. Bu, BAT sahiplerinin BSC ekosistemine erişimini sağladı.

Ek olarak, muhtemelen birçok kişi daha ucuz BSC hizmetlerini kullanmayı tercih ettiğinden, BSC’deki günlük süreç sayısı değerli ölçüde artış gösterdi. Bununla birlikte, ETH geliştiricileri, ağın en az 100 kat ölçeklenmesine yardımcı olmak için çalışmalar yürütmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir