Haftanın En Çok Kazandıran Kripto Para Üniteleri (22 Mart – 28 Mart)

Investing.com bilgilerine nazaran, piyasa kıymeti açısından en büyük birinci 25 kripto para ünitesi içerisinde, haftanın en çok kazandıran kripto para ünitesi %52.40 oranında kazanım ile Filecoin (FIL) oldu.

FIL, geçtiğimiz hafta da %45 oranında yükseliş ile haftanın en çok kazandıran kripto para ünitesi olmuştu. Son 24 saatte %8 oranında bedel kaybeden FIL, yayın saati itibariyle 122 dolar düzeyinden süreç görüyor.

2. Theta Network (THETA)

Son günlerin en çok konuşulan altcoin’lerin biri olan THETA, %42.14 oranında artış ile haftanın en çok kazandıran ikinci kripto para ünitesi oldu. Bu hafta yaşadığı son yükseliş dalgası ile Chainlink’i geride bırakarak birinci 10 içine yerleşen THETA, son 24 saatte ise paha kazanmaya devam etti ve %6.70 oranında bir yükseliş yaşadı.

THETA, yayın saati itibariyle 12.54 dolar düzeyinden süreç görüyor.

3. Solana (SOL)

Solana kendisini haftanın en çok kazandıran üçüncü kripto para ünitesi yapan yükselişini bugün gerçekleştirdi. Piyasanın çoğunlukla yatay seyrettiği bugün %18’in üzerinde bedel kazanan SOL, kripto para topluluğunun dikkatini üzerine çekmeyi başardı.

Bu hafta %35.11 oranında paha kazanan SOL, yayın saati itibariyle 18.26 dolar düzeyinden süreç görüyor.

4. Kusama (KSM)

Deneysel blokzinciri platformu Kusama (KSM), %23.36 oranında yükseliş ile haftanın en çok kazandıran dördüncü kripto para ünitesi oldu. Son 24 saatte kazanımını müdafaayı başaran KSM, yayın saati itibariyle 484 dolar düzeyinden süreç görüyor.

5. Ripple (XRP)

SEC davası nedeniyle gündemden düşmeyen, her gün dava hakkında farklı bir ayrıntının ortaya çıktığı Ripple (XRP) ise haftanın en çok kazandıran beşinci kripto para ünitesi oldu. Bu hafta XRP sahiplerinin başlattığı RelistXRP hareketi ile uygun bir ivme yakalayan XRP, %9.77 oranında paha kazandı. Son 24 saatte %2.12 oranında kıymet kaybeden XRP, yayın saati itibariyle 0.5458 dolar düzeyinden süreç yapıyor.

Haftanın en çok kazandıran başka kripto para üniteleri için aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Investing.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir