Ünlü İsimden Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Açıklaması: Para Ünitesi Olarak Kullanılamazlar

SteemIt (STEEM), BitShares (BTS) ve Block.one’un eski CTO’su ünlü geliştirici Daniel Larimer, Bitcoin (BTC) ve Ethereum‘un (ETH) umutlarına meydan okudu.

Block.one’dan Daniel Larimer, 2010’daki Bitcoin (BTC) varsayımını hatırlattı ve EOS’un para ünitesi olarak neden kullanılabilir olduğunu ve neden Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) sadece banka rezervleri olduğunu açıkladı. Daniel Larimer, 2010’daki Bitcoin (BTC) ölçeklenebilirliği konusundaki görüşünü hatırlattı. Larimer, bundan on bir yıl evvel, Bitcoin’in (BTC) mikro süreçlere uygun olmayacağını tabir etmişti. Larimer, Bitcoin’in gizemli yaratıcısı Satoshi ile olan tartışmasını hatırlattı.

Larimer’e nazaran, Bitcoin (BTC) artık sırf bankadan bankaya süreçlerde kullanılabiliyor. 500 ABD dolarının altındaki ödemeler için fiyatlar, kredi kartları üzere klâsik merkezi bankacılık sistemlerinden daha yüksek. İkinci katmanlı bir Bitcoin (BTC) ölçeklenebilirlik tahlili olan Lightning Network ile ilgili soruya karşılık veren Larimer, bunun sıkıntıları çözmediğini vurguladı.

Larimer, Lightning Network ödeme kanallarının sırf bankalar tarafından kullanılabileceğini, karşı tarafların tam Bitcoin (BTC) düğüm süreçleri konusunda dikkatli olması gerektiğini söyledi.

EOS Vurgusu

Eski Block.one CTO’su, Eos Public Chain ve onun temel varlığı EOS’un benzeri darboğazları olmadığını vurguladı. EOS bir para ünitesi olarak kullanılabilirken, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), devasa benimseme ölçeklerinde bile sadece bedel depolama için kullanılabilir.

Bununla birlikte, Bitcoin’in bu sınırlamalardan kurtulmasına yardımcı olabilecek iki teknik kavram vardır. Birinci olarak, Bitcoin (BTC) daha büyük blokları işlemelidir. Akabinde, Bitcoin (BTC) ağı, ana ağ üzerindeki baskıyı azaltmak için kimi süreç datalarını zincir dışına taşımalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir