Büyük Coinbase Çıkışları, Bitcoin (BTC) Fiyatının Artmaya Hazır Olduğunu mu Gösteriyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı, kripto para başına 10.000 dolardan fazla düşerek 60.000 doların üzerinde yaşadığı güçlü reddin yankılarını taşımaya devam ediyor. Bununla birlikte tanınan kripto para borsası Coinbase Pro’dan gerçekleşen büyük BTC çıkışları, akıllarda soru işaretleri yaratıyor.

Analistlere nazaran gün geçtikçe küçülen BTC arzının genel eksikliği, bir sefer daha talep tarafından domine edilecek ve potansiyel olarak daha evvel trend olan kripto para ünitesinin sıçramasına neden olacak. Bu sıçrama, tarihi yükseliş trendinin tekrar başlamasına dönüşebilir mi?

Bitcoin fiyatı şu anki tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden yaklaşık 10.000 dolar kadar düştü, lakin yeniden de 2017’deki tepenin iki katından fazla. Önde gelen kripto para ünitesi, eski yüksek düzeyin 100 günden fazla üzerinde kaldı ve büyük olasılıkla hiçbir vakit ona yakın yahut altındaki düzeylere dahi geri dönmeyecek.

Aslında, büyük Coinbase Pro çıkışları sayesinde Bitcoin fiyat hareketleri mevcut düzeylerden çok daha düşük bir sapma göstermeyebilir. Kurumsal yatırımcılara hizmet veren tanınan kripto para borsasını terk eden binlerce BTC, “şimdiye kadarki” en yükseliş sinyali olarak isimlendirildi.

Analist Joseph Young da Coinbase’den gerçekleşen bu büyük çıkışların, sıçramaya neden olduğuna dair imada bulundu. Young, Cryptoquant bilgilerini paylaşarak “Coinbase Pro’da yaşanan büyük çıkışların ne manaya geldiğini biliyorsunuz” sözlerini kullandı.

Düşüşler, geri çekilmeler geçmiş boğa piyasası toplamlarına ulaşmadan çok evvel satın alınıyor, lakin bu, ivmenin nihayet kısa bir müddet için bile azaltılamayacağı manasına gelmiyor. Lakin nihayetinde, rastgele bir teknik faktöre bakılmaksızın, satın alınacak hiçbir BTC kalmayacak. Bu durum talep tekrar azalmaya başlamadan evvel fiyatları yüzbinlerce dolara çeken bir arz şokuna ve yatırımcıların kar elde etmeleri için borsalara mevcut arz geri dönüşlerine neden olabilir.

Büyük Oyuncular Satın Alım Yapıyor Olabilir

Şimdilik, devam eden devasa çıkışlar, zirvenin şimdi görünürde olmadığını ve daha büyük oyuncuların şu anda Bitcoin satın aldığını gösteriyor. Ayılar ve yükselen boğalar ortasına çekilen çizgi 60.000 dolar düzeyinde. Bu düzeyin ötesine geçmeyi sağlayacak bir öteki hareket, rallinin daha devam etmeye hazır olduğunun açık bir işareti olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir