Binance Coin Fiyat Tahlili: BNB 260 Dolarda Dirençle Karşı Karşıya, Durum Bilakis Döner mi?

Altcoin’lerin birçok geçtiğimiz saatlerde kırmızı renkte olduğu için genel piyasa yavaş yavaş düşüşe geçiyor. Pazar önderleri, Bitcoin ve Ethereum, son 24 saatte artış gösterse de birçok coin düşüşte. Pekala Binance Coin’de (BNB) durum ne olacak? Analist Egils Lapins açıkladı.

BNB/USD evvelki gün gördüğü %9’luk bir artıştan sonra 255 dolarla güne başladı. BNB piyasayı 230 dolarlık takviyeden 260 dolarlık dirence götürdü. Şu anda, daha fazla üst taraf büyük ölçüde reddediliyor ve piyasa bilakis dönmeye başlıyor. Bu nedenle analiste nazaran önümüzdeki 24 saat içinde daha da berbata gideceğiz.

BNB/USD fiyatı, uygun bir volatilite ölçüsünü gösteren 246-261 dolar aralığında hareket etti. Ticaret hacmi yüzde 21.68 düştü ve toplamda 2 milyar doların biraz altına geriledi, bu da piyasanın muhtemelen boğaların ilgisini kaybettiği manasına geliyor. Toplam piyasa pahası ise yazının yazıldığı sırada 39.6 milyon dolardı.

4 saatlik grafikte, son saatlerde güçlü bir ret mumu görüldü. Bu reddetme evvelki destek/direnç düzeyinde ve hem 50 hem de 100 dönemlik hareketli ortalamalar ortasındaki alanda yapıldığından, yakında öbür bir düşüş görülme ihtimali var. Daha sonraki dayanak 220 dolar civarında bulunuyor, bu da takviye gayesine 254 dolarlık mevcut fiyat düzeyinden ulaşılırsa yüzde 13’ün üzerinde potansiyel bir kayıp manasına geliyor.

Analiste nazaran genel olarak, Binance Coin şu anda çok düşük fiyat hareketi yapısında. Geçtiğimiz günlerde 275 dolarlık direnç oluşturduktan ve birkaç sefer tekrar test ettikten sonra, BNB düşmeye başladı ve 230 dolarda takviye bulunana kadar süratle yüzde 16 civarında kayıp yaşadı. Oradan, Binance Coin fiyatı yükselişe başladı ve direnç 260 dolarda bulunana kadar kaybın birçoklarını geri kazandı.

Şu anda, BNB/USD bahsi geçen bölgede güçlü bir dirençle karşı karşıya ve son saatlerde güçlü bir red mumuyla karşılaştı. Bu nedenle analiste nazaran Binance Coin‘in hafta sonu daha da düşmesini bekleyebiliriz. Takviye düzeyleri ise 240 dolar ve 230 dolar düzeylerinde bulunuyor. Bununla birlikte, mevcut düşüş fiyat yapısı göz önüne alındığında, BNB’nin bir sonraki takviye düzeyi olan 220 dolara ulaşılana kadar düşüşü zorladığını göreceğiz.

Oradan, önümüzdeki haftalarda piyasanın düşüş ivmesini sürdürmesi kelam konusu olursa 200 dolar civarındaki evvelki kıymetli dayanağın muhtemelen sonunda test edileceği manasına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir