Tesla, Bitcoin’den (BTC) Sonra Yeni Kriptoları Kabul Edebilir

Tesla CEO’su Elon Musk’ın açıklamaları ve firmanın web sitesinde yapmış olduğu değişiklikler nedeniyle, Tesla’nın Bitcoin (BTC) haricinde farklı kripto paraları kabul edeceği ihtimali de güçleniyor.

Tesla, geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile araç satışına başladıklarını duyurmuştu. Şirket geçtiğimiz ayda da 1.5 milyar dolarlık bir Bitcoin yatırımı gerçekleştirmişti.

Şirket, bugün erken saatlerde Bitcoin siyasetinin sözünü değiştirdi ve daha fazla spekülasyona neden oldu. Birinci tabirde “Bitcoin şu anda kabul ettiğimiz tek dijital varlıktır. Bitcoin Cash ve Bitcoin SV üzere Bitcoin fork eserleri de dahil olmak üzere farklı bir dijital varlık ile bizimle alışveriş yapabilmeniz mümkün değildir.” kelamları yer alıyordu. Bu kısımda artık şu sözler yer alıyor; “Bitcoin Tesla’nun kabuk ettiği tek kripto para ünitesidir.” ve “İşlemi kabul etmeyeceğiz ve bu sizin için büyük olasılıkla para kaybına neden olacaktır.”

Kimi bireyler yapılan bu değişikliği Tesla’nın başka kripto paralar ile ilgilenmediğinin bir teyidi olarak nitelendirirken, kimi bölümler de Bitcoin Cash ve Bitcoin SV‘nin vurgulanmamasının Tesla’nın başka kripto para ünitelerine kapılarını büsbütün kapatmadığını düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir