Ripple (XRP) İçin Satın Alım Sinyalleri mi Var? Analist Açıklıyor

Ripple-SEC davasındaki yeni gelişmelerle birlikte, analistler artık şirketin mahallî kripto para ünitesi XRP’yle daha çok ilgilenmeye başladı. Teknik ve zincir içi analist Ali Martinez, XRP pazarını kıymetlendirdi ve enteresan bir bulgu yayınladı. Ona nazaran XRP, “yatırımcılara kâr etme fırsatı” sağlayabilir.

Martinez, teorisini desteklemek için Gerçekleşen Kıymete Nazaran Piyasa Bedeli (MVRV) 30D endeksini kullandı ve Twitter’da endeksin son vakitlerde %-0.91’e düştüğünü söyledi. Bu, “düşüş trendinin tükenmeye yaklaştığını” ortaya çıkaran bir durum. Martinez şöyle söyledi:

“Geçen yıl boyunca, MVRV %0’ın altına her düştüğünde, XRP için bir satın alma sinyali vazifesi gördü.”

Dahası, XRP balinaları biriktirme moduna geri dönmüş üzere görünüyor. Santiment’in datalarına nazaran, geçtiğimiz hafta içinde “10 milyondan fazla XRP token’ı” tutan cüzdan adreslerinin sayısı yaklaşık %4,90 arttı. Balina hesaplarındaki artışa ek olarak, sırf son yedi gün içinde 15’e yakın yeni balina “ağa katıldı”.

Daha evvel Santiment, SEC’in Ripple’a yönelik suçlamalarını açıkladığından beri XRP balinalarının küçüldüğünü keşfetti. Bilhassa, 10 milyon XRP ve daha fazlasını tutan cüzdanlar, SEC’in Ripple kurucularına dava açmasından kısa bir müddet sonra balina adreslerinin 18’e düşmesiyle birlikte düşüyordu.

Fakat Ripple’ın lokal kripto parası artık Santiment’in “yükselen trendler” sayfasında “sürekli bir varlık” haline geldi. Değişik bir biçimde, “tartışmadaki yükselişi”, insanların Ripple-SEC davasında bir “anlaşma” mümkünlüğü beklentilerinin akabinde geldi. Ek olarak Santiment, BTC üzere öbür kripto para üniteleri için ‘dipten satın al’ trendinin yükselişte olduğuna dikkat çekti.

Tahminen de istekli yatırımcılar, fiyatta bir artış beklentisiyle XRP’yi istiflemek için tıpkı prensibi uyguluyor olabilirler. Aslında XRP’nin ‘Relist XRP’ kampanyası da büyüyor ve kripto para borsalarının XRP’yi desteklemesini talep eden insan sayısı gün geçtikçe artıyor. Bir Twitter kullanıcısı şunları söyledi:

“Kripto parayı yine sunan borsalardan bağımsız olarak, XRP fiyatının neredeyse perakende odaklı hale geldiğini söylemek inançlıdır.”

Son derece etkin XRP ordusunun tek başına XRP fiyatını daha yükseğe, hatta tahminen 1 dolar aralığına kadar itip itemeyeceğini izlemek farklı olacak. XRP, yazının yazıldığı sırada 0.53 dolardan süreç görüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir