Pompliano, Elon Musk’ın Dogecoin ile (DOGE) Olan Aşk Öyküsünü Yorumladı

Ünlü Bitcoin (BTC) boğası Anthony Pompliano (Pomp), Elon Musk ve Dogecoin (DOGE) ortasındaki aşk kıssasını açıkladı.

Lex Fridman’ın Podcast’ine katılan Pomp, Bitcoin, NFT ve Dogecoin üzere pek çok farklı bahisten kelam etti.

Fridman konuğuna, Elon Musk ve Dogecoin ortasındaki ilgiyi sordu. Dogecoin her ne kadar ihtilal niteliğinde bir kripto para ünitesi olmasa da, kripto para dalının en kıymetli coin’lerinden bir tanesi pozisyonunda.

Elon Musk da Dogecoin’i bu derece tanınan yapan etmenlerin başında geliyor. Musk sıklıkla göğüs coin ile ilgili çeşitli tweet’ler atıyor.

Pomp, Elon Musk’ın mizah anlayışını ve kendine inancını takdir ettiğini belirtti. Pomp’a nazaran ayrıyeten meme’ler, insan psikolojisini ve pazarlamayı direkt etkileyen değerli bir araç pozisyonunda. İşte tam da bu sebeplerle Pomp, Elon Musk’ın Dogecoin hakkında konuşmayı tercih ettiğine inanıyor. Böylece Musk, farklı kitlelerle bağlantıya geçme imkanı buluyor.

Manipülasyon Tezleri

Elon Musk şu sıralar manipülasyon savlarıyla sıklıkla gündeme geliyor. Musk’un SEC soruşturması altında olabileceği söz edilse de şimdilik resmi bir suçlama meydana gelmiş değil.

Elon Musk, Ağustos 2020’den beri nizamlı olarak Dogecoin ile ilgili tweet atmayı sürdürüyor. Her seferinde da varlığın bedelinde çok büyük fiyat artışları yaşanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir