Microsoft Lideri, Özel Kripto Para Fikrini Reddetti

Bloomberg’den Catherine Bosley’e nazaran Microsoft lideri Brad Smith, dijital token konseptinden etkilenmedi. Açıklama Bank for International Settlements tarafından düzenlenen çevrimiçi bir konferansta yapıldı.

Microsoft Corporation lideri Brad Smith, devlet tabanlı sistemlerin, para ünitelerini ihraç etmek için en âlâ pozisyonlandırılmış sistemler olduğunu tez etti. Kurumsal kaynaklı emisyonlarda, güvenilirlik hususları hala çok hassas bir pozisyonda.

Smith’e nazaran devletler, para arzını garanti edebilecek, bundan sorumlu olacak ve kamu faydasını dikkate alabilecek tek kurum olmaya devam ediyor. Şirketler şu anda bu fonksiyonları yerine getiremiyor.

Şirketler tarafından çıkarılan kripto para ünitelerinin ana akım olarak benimsenmesine yönelik birinci tartışmalar, Facebook’un şu anda yürürlükte olmayan projesi Libra‘nın ortaya çıkışıyla gerçekleşmişti.

Microsoft lideri, şirketinin iş geliştirme mantığı içerisinde kripto paralar ile ilgili bir emelinin bulunmadığını belirtti. Microsoft, şirket öncülüğündeki bir kripto paradan uzak durmayı tercih ediyor.

“Biz banka değiliz ve banka olmak istemiyoruz. Ayrıyeten müşterilerimiz ortasında bankalar da yer alıyor ve bunlarla rekabet etmek istemiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir