Chainlink (LINK), Uniswap (UNI), NEM (XEM) Fiyat Durumu: 24 Mart 2021

Bitcoin’in (BTC) ayın 22’sindeki fiyat düzeltmesi son birkaç gün kripto piyasasının birçok için düşüşe neden oldu. Bununla birlikte, dünyanın en büyük kripto para ünitesi o vakitten bu yana 54.000 doların üzerinde konsolide olmaya devam ederken, kimi kripto para üniteleri paha kaybetti.

Fahat bu sabah saatlerinde Elon Musk, Tesla’nın artık BTC ile ödeme alacağını duyurdu. Önder kripto para ünitesi bu haberle harekete geçti. Bu ufak hareketten altcoin’lerin de bir kısmı yararlandı. Analiste nazaran Bitcoin’in tekrar yükselişe geçtiğini göz önünde bulundurulursa , üstte belirtilen altcoin’lerin fiyat servetlerinin süratle değişebileceğini belirtmekte yarar var.

Chainlink (LINK)

CoinMarketCap‘te 11. sırada yer alan kripto para ünitesi Chainlink, birkaç hafta evvel ATH’sine ulaştığından beri fiyat tablolarında çok tutarsızdı. Aslında, LINK uzun bir müddettir Bitcoin’den bağımsız hareket etmekle gurur duyarken, son vakitlerde hareketi BTC tarafından dikte edildi ve birebir durum son birkaç gündür de yaşanıyor.

BTC düştüğünde, son 48 saatte altcoin de %9’un üzerinde düşüş yaşadı. LINK, yazının yazıldığı sırada 27. dolardan süreç görüyordu. Lakin analiste nazaran kelam konusu düzeltmelere karşın, LINK’in bir dizi öbür faktör nedeniyle tekrar yükselişe geçmesi beklenebilir.

Uniswap (UNI)

Kripto piyasasının en büyük DeFi tokenı olan Uniswap (UNI), ATH’sini 48 saatten kısa bir müddet evvel grafiklere kaydettirdi. Fakat o vakitten bu yana, UNI genel piyasadaki düşüşün neden olduğu bir düşüş eğiliminde. UNI, tablolara 35,88 dolarlık bir ATH kaydettikten sonra, yazının yazıldığı sırada bu düzeyden %12 oranında aşağıda süreç görüyordu. Analiste nazaran ticaret kıymetindeki keskin düşüşe, ticaret hacminde daha da keskin bir artış eşlik etti.

UNI’nin göstergeleri kimi farklı işaretleri parlattı, fakat trendin bilakis döndüğüne dair konuşmaları gerektirecek kadar inandırıcı değillerdi. Bollinger Bantlarının ağzı kısa vadede birtakım dalgalanmaları göstermek için genişlerken, İzafi Güç Endeksi istikrar noktasına işaret ediyordu.

Uniswap V3’ün Mayıs ayında Ethereum ana ağında piyasaya sürülmesi beklendiğinden, UNI’nin fiyat hareketinin düzeltme dalgası geçer geçmez kar etmesi mümkün.

NEM (XEM)

Kara Perşembe’nin yıldönümündeki %37,5’lik kıymet kaybının akabinde, XEM’in fiyat hareketi, altcoin kayıplarını geri kazanmanın çok uzağında. Kripto para ünitesinin teknik göstergeleri analiste nazaran MACD çizgisi sinyal çizgisi ile iç içe geçerken, Chaikin Para Akışı, yükselişi işaret etmesine karşın hala sıfırın altındayken çok fazla iyimserliğe yer bırakmıyor. XEM, yazının yazıldığı sırada 0.36 dolardan süreç görüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir