Bitcoin (BTC) Madencileri Satmayı Bıraktı, Bitcoin Neden Yükselişe Geçebilir?

Bitcoin (BTC), kritik bir dayanak bölgesinde sallanıyor. Yeni göstergeler yükseliş eğilimi gösteriyor ve rallinin devamına işaret ediyor.

Moskovski Capital CIO’su Lex Moskovski, Bitcoin madencilerindeki bir eğilimin bilakis döndüğünü gösteren Glassnode bilgilerini paylaştı. Mart ayının başından itibaren bu dal Bitcoin satışlarının düzeyini artırmaya başladı.

Moskovski’nin gösterdiği tabloya nazaran, madencilerin BTC satış düzeyleri yükseldiğinde, Bitcoin yana yanlışsız hareket etti. 28 Aralık rallisinden evvel bu kesimin yüksek BTC alımı gerçekleşti. Alım düzeyleri hala düşük kalsa da Moskovski şunları söyledi:

“Madenciler ortalama olarak satış yapmayı bıraktı ve bir kere daha biriktirmeye başladı. Görünüşe nazaran fiyatın yükselmesini bekliyorlar.”

Borsalardaki Bitcoin Arzı Düşmeye Devam Ediyor

Madenci hassaslığındaki bir değişiklik, borsaları terk eden Bitcoin ölçüsündeki artışla tıpkı vakte denk geliyor. Moskovski ayrıyeten Coinbase platformundan alınan 9.077 BTC’den de bahşediyor. Analist Willy Woo da BTC’nin borsalardan çıkışından kurumların sorumlu olduğuna inanıyor. Analist William Clement de bu fikirleri desteklemek için, Glassnode’un borsalardaki BTC arzında yaşanan düşüşten bahsettiğini lisana getirdi:

“Mutlak kıtlık bu türlü görünüyor. Neler olduğunu görmek için dahi olmak gerekmez. Arz / Talep 101.”

Üstteki olaylar, Cuma günü sona erecek varsayımı 6 milyar dolarlık Bitcoin opsiyonuyla birebir vakte denk geliyor. Deribit’in platformu, Chicago Mercantile Exchange ve FTX ve öbürleri üzerinde yüksek bir birikime sahip. En son 4 milyar dolarlık Bitcoin opsiyonunun mühleti dolduğunda, kripto para ünitesinin fiyatı %80 arttı.

Uzun vadede, makroekonomik görünüm, ABD Hükümeti tarafından 3 trilyon dolarlık mümkün bir borç ihracı ile kripto para ünitesini destekleyebilir. Madenciler faaliyeti hakkında MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da şunları söyledi:

“Halka açık Bitcoin madencilerinin satıcılar yerine net BTC alıcısı olmaları mantıklı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir