OKEx, O Ülkedeki Faaliyetlerine Son Veriyor

Bitcoin ve kripto para borsası OKEx Korea 7 Nisan’da kapanıyor.

Salı günü yayınlanan bir duyuruda borsa, müşterilerin fiat ve kripto paralarını o tarihe kadar geri çekmeleri gerektiğini söyledi. Borsa, “Hizmetin sona ermesinden sonra OKEx Korea, müşterilerin varlıklarını geri çekmemesinden kaynaklanan rastgele bir kayıptan sorumlu tutulmayacaktır” dedi.

OKEx Korea kapatma için bir neden belirtmedi, fakat bunun nedeni muhtemelen Perşembe günü Güney Kore’de yürürlüğe giren yeni bir yasa. Yasaya nazaran, Kore kripto para borsaları artık sipariş defterlerini öbür borsalarla paylaşamayacak.

Binance Korea, Nisan 2020’de piyasaya sürüldükten sonra bu yılın başlarında kapatıldı. CoinGecko’ya nazaran OKEx Kore, Ağustos 2019’da piyasaya sürüldü ve son 24 saatte yaklaşık 3,5 milyon dolarlık yetersiz bir hacme sahipti.

Rakip Huobi Korea de muhtemelen tıpkı şeyi yapabilir. Borsa, The Block’un sorularına şimdi karşılık vermedi. CoinGecko’ya nazaran, Huobi son 24 saatte 125 milyon dolar ile başkalarından daha yüksek hacme sahipti. Yeniden de, bu hacimler, son 24 saatte sırasıyla 7 milyar dolar ve 6 milyar dolarlık süreç hacmi yapan ana borsalar Huobi ve OKEx’e kıyasla çok küçük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir