Ripple (XRP) Kurucu Ortağı McCaleb, Son 2 Haftada 222,6 Milyon XRP’yi Nakde Çevirdi

Ripple eski CTO’su Jed McCaleb, 6 Mart’tan bu yana 222,6 milyon XRP taşıdı.

XRPscan’den elde edilen bilgilere nazaran, son 16 gün içinde SEC tarafından hırpalanan fintech devi Ripple’ın kurucu grubundan Jed McCaleb, 222 milyon XRP’yi satmak üzere taşıdı.

Jed McCaleb, XRP zenginliklerinden geriye kalanları satmaya devam ediyor ve “tacostand” cüzdanından dijital borsalara kripto para ünitelerini, fiat para ünitesine dönüştürmek için gönderiyor. XRPscan’e nazaran, McCaleb, son iki hafta içinde, 115.633.766 dolara muadil olan 222.600.000 XRP’yi transfer etti.

McCaleb, 2013 yılında Chris Larsen ile kurduğu Ripple Labs’tan ayrıldı ve Stellar platformunu oluşturdu. O vakitten beri, şirketi kurmadaki yardımı için Ripple’dan kıymetli ölçüde tazminat alıyor. Para, Jed’in piyasaya birkaç milyar XRP’nin tamamını boşaltmasını ve fiyatı düşürmesini önlemek için kısmi olarak ödeniyor.

Hala 383 Milyon XRP Tutuyor

McCaleb’in sistemli XRP satışları, XRP döviz kuru üzerinde rastgele bir tesire sahip görünmüyor. Yazının yazıldığı sırada “tacostand” cüzdanında kalan bakiye toplam 383.092.083 XRP token’dı. Topluluk, McCaleb’in bu yılın sonunda şu anda üç milyarın altında olan ve bir satış yapmak istediğinde “tacostand”den modül parça hareket eden XRP zulasının tamamını satacağına inanıyor.

Jed McCaleb, Ripple kurucularından biri olmasına karşın, SEC tarafından yasal şikayetlerinde bahsedilmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir