Galatasaray Fantezi Futbol Oyunu Sorare’ye Dahil Oldu

Dünyada birçok oyun ve futbolseverin dahil olduğu fantezi futbol oyunu Sorare, bünyesine Türkiye’den bir ekibi daha kattı. Galatasaray Spor Kulübü de artık Sorare’de yer alıyor.

Ethereum tabanlı fantezi futbol oyunu Sorare ile futbolcu kartları alım satımı yapılabiliyor, oyuncular kendi kart koleksiyonlarını oluşturabiliyor. Gerçek hayattaki haftalık performansa nazaran oyunda da hem grubun hem de oyuncuların performansı yükselerek, bireylerin kartlarını daha pahalı hale getirebiliyor. Bu da kartlara olan talebin artmasını sağlıyor.

Galatasaray da Fenerbahçe’den sonra bu fantezi futbol oyununa katılan ikinci Türk kadrosu oldu. Sorare, bu haberi resmi Twitter hesabı üzerinden duyurdu. Varılan mutabakatla ilgili açıklama yapan Galatasaray İdare Şurası Muhasip Üyesi Dorukhan Acar ise şunları söyledi:

“Sorare ile paydaşlık kurduğumuz için çok memnunuz. Taraftarlarımız kulübümüz için son derece tutkulu ve kendileriyle dijital ortamlar aracılığıyla daha fazla etkileşim kurmaktan memnunluk duyuyoruz. Bahtsız pandemi ekosistemi ve fizikî temaslardaki sınırlamalar düşünüldüğünde dijital etkileşimler daha da ehemmiyet kazanıyor. Bu bağlamda, taraftarlarımızın en sevdikleri oyuncuların oyuncu kartlarını oynamak için satın alma, satma ve takas etme fırsatı sunmaktan heyecan duyuyoruz. Galatasaray, dijital bir öncü olarak Türkiye’deki ve daha geniş bölgelerimizdeki tüm futbol kulüplerinin önünü açmaya devam ediyor. Sorare ile olan bu paydaşlık, dijital dünyadaki varlığımızı sağlamlaştırmaya ve gelecekte bize yeni fırsatlar açmaya devam edecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir