Analist, Piyasadaki En Kıymetinin Altında Süreç Gören Altcoin’i Açıklıyor

Kripto para trader’ı ve analisti Tyler Swope, kripto para piyasasının en pahasının altında süreç gören projesi olduğunu söylediği bir altcoin açıklıyor.

Yeni bir strateji oturumunda Swope, 211.000 YouTube abonesine Vesper Finance’ın (VSP) protokoldeki kilitli toplam kıymete (TVL) dayalı adil piyasa kıymetinden uzak olduğunu söylüyor:

“Vesper’da kilitlenen toplam paha 750 milyon doları aştı. Yani bir dengesizlik görüyorum: 80 milyon dolarlık piyasa pahası, 750 milyon dolar kilitli bedel.”

Vesper Finance, Ethereum (ETH), Wrapped Bitcoin (WBT), USD coin (USDC) ve onun lokal varlığı VSP üzere varlıklar için getiri kazanma havuzları paketi sağlayan merkeziyetsiz bir finans (DeFi) projesidir. Kullanıcıların dijital varlıklarını stake etme ve öteki gelir getirici stratejiler yoluyla büyütmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış, kullanımı kolay bir platforma sahiptir.

Swope, VSP fiyatının son vakitlerde TVL’sine kıyasla daha düşük performans gösterdiğini belirtiyor ve şu anda düşük fiyatlarla süreç gördüğünü ima ediyor:

“[Dengesizlik] kısa müddet evvel başladı. Bu yüzden TVL, fiyatının yanı sıra büyümeye başladı. Birbirlerini izlemeye başladılar. Fakat burada son vakitlerde fiyat düşerken TVL büyümeye devam etti. Bu yüzden bir dengesizlik olduğunu görüyorum. Şahsi görüşüme nazaran Vesper, yalnızca TVL’ye dayanarak şu an 200 ila 300 ortasında olan pozisyonunu değiştirerek birinci 200’ü zorlayacak. Beşerler varlıklarını protokole ekliyor…

TVL durumu çılgınca ancak yalnızca TVL’ye dayalı da değil. Kimi projeler çok fazla kilitlenen pahaya sahip olabilir ve bunların güçlü temelleri olmayabilir. Fakat Vesper’ın güçlü temelleri var. Bunun tek bir protokole koyduğunuz getiri toplayıcılarından farklı olarak bir meta toplayıcı olduğunu söyledim. Birden fazla varlık koyuyorlar, varlıklarınızı meta olarak topluyorlar ve sonra bunları sizin için farklı pazarlara koyuyorlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir