DeFi Projesi TurtleDex’te Rug Pull Olayı! 2.4 Milyon Dolar Çalındı!

Yakın vakitte başlatılan DeFi projesi TurtleDex, savlara nazaran 2.4 milyon dolar çalarak bir rug pull olayına imza attı.

DeFi projesi TurtleDex’in, beş gün evvelki bir ön satışta toplanan likidite havuzundan 9.000 BNB çekilerek, 2,4 milyon dolara muadil bir rug pull yaptığına inanılıyor. Argümana nazaran fonlar ETH’ye dönüştürüldü ve Binance tarafından barındırılan birkaç cüzdana gönderildi.

Binance Smart Chain (BSC) üzerine inşa edilen bir proje olan TurtleDex’in kurucularının, DeFi projesinin likidite havuzunu boşalttıktan sonra kaçtıkları bildirildi.

15 Mart’ta TurtleDex, likidite havuzu için 9.000 BNB topladı ve TTDX token’larını kullanarak kripto para yatırımcılarına yüksek getiri vaat etti. Bir Twitter kullanıcısı DeFi Stalker, ApeSwap ve PancakeSwap’e yerleştirilen Turtle’ın likidite havuzunun boşaltıldığını söyleyerek bu husustaki haberi yaydı. Fonlar ETH ile takas edildi ve Binance’de yer alan dokuz cüzdana gönderildi.

Projenin web sitesinin çevrimdışı olduğunu ve Telegram kanalının etkin olmadığı edinilen bilgiler ortasında. Bahsi geçen kripto para muhabiri Colin Wu, topluluğun Binance’den bu cüzdanları dondurmasını istediğini tweetledi.

Rug Pull Nedir?

Terim, DeFi proje grupları tarafından, stakerların ve yield farming yapan çiftçilerinin kripto paralarını koyduğu likidite havuzlarından kripto paraların boşaltılması suretiyle yapılan bir exit scam tipidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir