NFT Platformu OpenSea, 23 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

OpenSea, son haftalarda non-fungible token alım satımına girmesiyle popülaritesini patlatan bir avuç NFT pazar yerinden biri oldu. Bugün, teşebbüs, Naval Ravikant, Mark Cuban, Alexis Ohanian, Dylan Field ve Linda Xie dahil olmak üzere bir dizi melek yatırımcı ve firmanın iştirakiyle Andreessen Horowitz liderliğinde 23 milyon dolarlık bir fonu kapattığını duyurdu.

OpenSea, 2017 yılında piyasaya sürüldü. O vakitler CryptoKitties çılgınlığı, Ethereum‘un sunduğu şeylerin çoğuydu ve birinci NFT projeleri, istekli ancak her şeyden daha meraklı bir topluluk tarafından yavaş yavaş benimsendi.

2021’de süratli bir formda ilerlerken, NFT’lerin katiyen kıymet kazanmaya başladığını görüyoruz. Gün geçtikçe genişleyen dijital eserler pazarı, büyük ölçüde oyun devleri ve daha büyük medya kuruluşları ortasında daha fazla benimsenmeye başlandı. Erken periyot dijital içerik oluşturucularının da bu pazarları hayranlarıyla daha direkt temas kurmak ve bağımlı oldukları devasa platformları atlamaya başlamak için kullanabilecek.

Teknoloji geliştikçe hala kimi erken tenkitler de gelmeye devam ediyor. Örneğin Ethereum, güç ağır proof of work’ten nihayetinde daha verimli bir proof of stake standardına geçmeyi taahhüt etse de, mevcut yapı verimli olmaktan uzak. Bu da birinci NFT sanatkarlarının birçoklarını çevreleyen tenkitlerin ortaya çıkmasına neden oldu. İklim değişikliği kaygıları, yüksek fiyatlar bu tenkitlerin odağında yer alıyor. Ancak Şubat ayında OpenSea, daha verimli Tezos tabanlı NFT’leri desteklediğini duyurdu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir