Kripto Para Analistine Nazaran Altcoin Piyasa Bedeli Bir Yılda %27.000 Büyüyebilir

Altcoin piyasa kıymeti, Şubat ayı başlarında 684 milyara ulaşarak, 2017’nin en yüksek düzeyini aşmayı başarmıştı. Şubat ayının sonlarında takviye olarak 2017’nin en yüksek düzeyini tekrar test etti ve şu anda yükselerek 700 milyar dolar düzeyine çıktı.

Rekt Capital’e nazaran, altcoin piyasa bedeli, 2016’nın sonlarında tüm vakitlerin en yüksek düzeyine emsal bir yine teste dayanarak süper bir şeye hazırlanıyor olabilir. Tarih tekerrür ederse, altcoin piyasa bedeli bir yılda %27.000 büyüyebilir.

Bitcoin (BTC), geçen yılın Temmuz ayından bu yana yükselişini sürdürüyor. Pek çok kripto para trader’ının bilmediği bir şey, altcoin piyasa pahasının 2020 Temmuz’unda 137 Milyar dolardan bu ayın 18’inde tüm vakitlerin en yüksek düzeyine yükseldiği. Bu ortada, altcoin piyasa pahası, bu yılın Şubat ayının başlarında 2017’nin tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 473 milyar doları geçti, fakat kısa mühlet sonra birebir ayın 27’si civarında dayanak olarak bu bölgeyi yine test etti.

Bu olayla birlikte, Bitcoin ve kripto para analisti Rekt Capital, tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin bu türlü bir yine testinin altcoin piyasa kıymetinin binlerce puan artmasına neden olabileceğine inanıyor. Rekt Capital, tahlilini aşağıdaki tweet üzerinden paylaştı.

Altcoin Piyasa Kıymeti Büyüyebilir

Unutulmaması gereken nokta, tahlilinin, Substack aracılığıyla paylaşılan aşağıdaki grafikte görüldüğü üzere 2016 sonlarında tüm vakitlerin en yüksek düzeyini tekrar test eden altcoin piyasa pahasına bağlı olduğu.

Rekt Capital’in senaryosu gerçekleşirse, altcoin’ler birçok kripto para trader’ını şaşırtarak süper bir koşuya hazırlanıyor olabilir. Rekt Capital, Substack aracılığıyla paylaştığı tahlilinde, altcoin piyasasının bu kadar üst taraflı hareketinin doruğa ulaşmasının yaklaşık bir yıl alacağını söz etti.

“Altcoin Market Cap eski tüm vakitlerin en yüksek kıymetini en son 2016 Aralık ayının sonlarında kırmıştı. Bu, Altcoin Market Cap’in 2014’ün en yüksek düzeyini (kırmızı) kırdığı ve bu yüksekleri yine test etmek için birkaç hafta geçirdiği vakitti. Ve tekrar test başarılı olduktan sonra, altcoin market cap, bir yıldan biraz daha uzun bir müddet içinde %27.000 büyüdü.

Bugün, Altcoin Market Cap, takviye olarak eski 2017 yükseklerini (kırmızı) muvaffakiyetle tekrar test ettikten sonra yeni tüm vakitlerin en yüksek kıymetini belirledi.

Altcoin Market Cap, çok yıllık U-Shaped oluşumundan bir kopuşu büsbütün doğruladı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir