Ethereum (ETH), Bitcoin’in (BTC) Yerini Alabilir!

Messari’den Ryan Watkins, değerlemeye nazaran en büyük ikinci blok zinciri ağı olan Ethereum’un (ETH) Bitcoin’in (BTC) yerini alma potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

Kıdemli araştırma analisti, kelamda patlama olayına yol açabilecek bir katalizör telaşından bahsetti. Birinci olarak, Ethereum’un tam protokol güncellemesi, proof of work’ten proof of stake’e geçmek için bir “yanma mekanizması” ortaya çıkaracaktır. Bu, ağın algoritmik olarak faal tedarikinden daha fazla ETH token’ını imha edeceği ve daha güzel bir kıtlığa yol açacağı manasına geliyor.

İkinci olarak Watkins, yaklaşan Ethereum yükseltmesinin ağını Bitcoin’den daha inançlı hale getireceğini belirtti. Sonuç olarak, bu alandaki en etkin blok zincirinin rolünü üstlenecek ve yeni projeleri ve gelişmekte olan merkezi olmayan finans ve değiştirilemez token (NFT) dalından kullanıcıları çekecektir. Bitcoin, anti-enflasyon, anti-fiat paha deposu varlığına geçiş yaparken bu özelliklerden mahrum olacaktır.

Watkins, şunları söyledi:

“Bitcoin’in Ethereum üzerinden bedel deposu olarak satış noktası, para siyasetinin çok öngörülebilir olmasını ve Bitcoin blok zincirinin çok inançlı olmasını sağlıyor. Bence Eth2’ye ve Proof-of-Stake’e geçişle, […] Ethereum potansiyel olarak Bitcoin’den daha inançlı olabilir.”

Araştırmacı, “Ethereum daha güvenliyse ve daha güçlü bir para siyasetine sahipse, o vakit bu senaryoda Bitcoin için boğa durumu nedir?” sözlerini de kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir