Charles Hoskinson, Cardano (ADA) Ekosistemine Milyonlarca Kullanıcının Akın Edeceğini Düşünüyor

Blockchain Afrika Konferansı’nda yaptığı konuşmada Charles Hoskinson, yapılan yeni mutabakatların Cardano (ADA) ekosistemine milyonlarca kullanıcıyı getireceğini belirtti.

“Bu yıl, milyonlarca kullanıcıyı kamu-özel iştirakleri aracılığı ile Cardano ekosistemi içerisinde getirecek olan mutabakatların ve teşebbüslerin doruğundayız.”

IOHK şu sıralar, Cardano tabanlı bir dijital kimlik tahlili olan Atala PRISM’ı, kimi Afrika ülkelerinde entegre edebilmek için, ülke idareleri ile birlikte faaliyet gösteriyor.

Açılış konuşmasında kelam alan Hoskinson, platformun fonksiyonelliğine dair kıymetli tabirler kullandı:

“Büyük bir küme insan, hayatlarında birinci kere ödeme sistemlerine, cüzdanlara ve mülke tıpkı anda bağlanabilen bir dijital kimliğe sahip olacaklar.”

Görünüşe nazaran IOHK, Afrika kıtası içerisinde büsbütün yeni bir iktisat modeli kurmayı ana gayelerden birisi haline getirmiş durumda.

Cardano, bilhassa son üç yıldır Afrika’da ağır bir biçimde faaliyet gösteriyor. Cardano 2018 yılında Etiyopya hükümeti ile ülkenin tarım sanayisinde blockchain teknolojisinin kullanılması için bir mutabakat imzaladı.

Afrika kıtasının ekonomik açıdan epey zahmetli bir kıta olduğu düşünüldüğünde, Cardano’nun bu atılımları şaşırtan olabilir. Lakin Hoskinson’a nazaran Afrika’da büyük büyük fırsatlar kelam konusu:

“Çin geçmiş yıllarda birçok sorunu olan epey yoksul bir ülkeydi. Artık ise bu durum büsbütün değişti. Sistemde yapılan değişikliklerin, Çin’i kısa müddette ileri götürebileceğini fark ettiler. Artık Çin dünyanın en varlıklı ve güçlü uluslarından birisi. Benzeri formda de Afrika demografisine bakıldığında, ileride bu türlü bir durumun yaşanabileceğini görüyorsunuz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir