Willy Woo: 1.1 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Hareketi Kripto Para Satışını Tetikledi

Zincir içi bilgi uzmanı Willy Woo, Bitcoin’de (BTC) yaşanan son piyasa düzeltmesinin, Gemini kripto para borsasındaki 1.1 milyar dolarlık BTC’nin hareketi ile ilgili aldatıcı datalardan kaynaklandığını tabir etti.

Willy Woo atmış olduğu tweet’te, Glassnode’un milyarlarca dolar kıymetinde BTC içeren süreçlerin dahili olduğunu açıklayarak, fonların aslında Gemini’nin cüzdanlarında olduğunu belirtti.

“Gemini’ye 1 milyar dolarlık Bitcoin aktığını söyleyen uydurma datalar nedeniyle kripto satışları kelam konusu. Bu son 30 gün içerisinde 2. sefer gerçekleşti.”

Kelam konusu datalar, 1.1 milyar dolar bedelinde Bitcoin’in, Gemini borsasına aktığını konusunda takipçilerini uyaran Crypto Quant’tan geldi.

Woo atmış olduğu tweet’te Crypto Quant’ın neden kusurlu olabileceğine dair birtakım nedenler ortaya koydu.

“Bir balina piyasaları boşaltmak ismine 18.000 Bitcoin mi gönderdi? Yoksa bu bir bilgi kusuru mıydı? Bu ihtar yaklaşık 28.300 trader’a gönderildi ve spekülatörler dakikalar sonra ellerinde bulunan Bitcoin’leri sattı.”

Ünlü analist ek olarak, Gemini’nin 1 milyar dolarlık Bitcoin siparişini karşılayacak kadar büyük olmadığını vurgulayarak, borsanın genelde günde sadece 100 ila 200 milyon dolarlık süreç hacmi bulunduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir