Bankacılık Devi BNY Mellon, Kripto Para Şirketi Fireblocks’a Yatırım Yaptı

Kripto para saklama hizmeti sunan Fireblocks, rakiplerinin satın alındığı bir vakitte 133 milyon dolar topladı. Yatırımcı kümesi ortasında, geçtiğimiz haftalarda Bitcoin hizmetleri sunacağını açıklayan ABD’nin en esaslı bankalarından biri olan BNY Mellon da bulunuyor.

Fireblocks CEO’su Michael Shaulov, bir röportajda husus ile ilgili CoinDesk’e şunları söyledi:

“Piyasa altyapısının büyük bir kesimi olduk. Şu anda tümü büyük kurumlar olan 230’dan fazla müşterimiz var ve onlara finansal istikrarımızı ve bağımsız kalacağımızı garanti etmeliyiz.”

Shaulov, Fireblocks’un Bitcoin saklama hizmeti için BNY Mellon ile birlikte çalıştığını da doğruladı.

133 milyon dolarlık fonda Coatue, Ribbit Capital ve Stripes başı çekti. Evvelki yatırımcılar olan Paradigm, Galaxy Digital, Swisscom Ventures, Tenaya Capital ve Cyberstarts Ventures da iştirakçiler ortasında yer aldı ve Temmuz 2018’de lansmanından bu yana Fireblocks’un toplam fonunu 179 milyon dolara çıkardı.

PayPal’ın Curv’ü satın aldığı haberinin akabinde, kripto para dalının önde gelenleri 2021’nin fintech firmaları tarafından satın alınan küçük kripto para şirketleri ile öne çıkabileceğini belirtmişti. Wall Street önde gelenleri, müşterilerine kripto para hizmetleri sağlamak için telâşlı davranıyor.  

Shaulov, mevzu hakkında şunları söyledi:

“Birisi tarafından satın alınmış olsaydık, Fireblocks’ın kıymeti bağımsız bir oyuncu olan Fireblocks’tan kıymetli ölçüde daha düşük olacaktı.”

Curv, PayPal’ın yetkisi altında çalışacak olsa da, Fireblocks, BitGo, Anchorage ve öbürleri, artık Shaulov’un süratle büyüyen kurumsal müşteri piyasası olarak isimlendirdiği şey için rekabet edecek üzere görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir