VISA, Kripto Para Bölümünün Merkezinde Yer Almak İstiyor

Dünyaca ünlü ödeme devi VISA, kripto para bölümünün daha yaygın hale geleceği niyetiyle, dalın merkezinde yer almak istiyor.

VISA CEO’su Al Kelly, Fortune CEO’su Alan Murray ile birlikte “Leadership Next” isimli bir podcast’te konuştu. Kelly, kripto para ünitelerinin önümüzdeki beş yıl içerisinde son derece yaygın hale gelebileceğini söz etti.

Kelly, VISA’nın gelecekte kripto paraların tanınan olmasıyla birlikte, bu bölümün merkezinde yer aldığından emin olmak istiyor.

“İşimiz ile ilgili nitekim sevdiğim şey, kazananları ve kaybedenleri seçebilmemiz. Biliyorsunuz bugün burada oturup konuşurken, kripto para ünitelerinin ne derece yükseleceğini bilmiyorum. Beş yıl içerisinde bunun süreksiz bir heves olduğunu mu söyleyeceğiz yoksa kullanımı çok derecede yaygın mı olacak? Bilecek kadar akıllı değilim lakin yapacak kadar akıllı olduğum şey, şirketimizin bu işin tam merkezinde yer almasını sağlamak.”

Kelly, kripto paralar ile ilgili iki farklı çalışma yürüttüklerini söz etti:

“Bu kategoride iki farklı şey ile uğraşıyoruz. Bunlardan birincisi VISA bilgileri ile Bitcoin (BTC) satın almayı aktifleştirmek, ikincisi ise Bitcoin’in fiat para ünitelerine çevrilmesini sağlamak ve Bitcoin cüzdanları ile çalışmak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir