Pantera Capital CEO’su, Ağustos Ayı İçin Bitcoin (BTC) Fiyat Maksadını Açıkladı

Bir blokzinciri hedge fonu olan Pantera Capital’in CEO’su ve eşbaşkanı Dan Morehead, e-posta ile gönderilen bir haber bülteninde Bitcoin fiyat maksadını paylaştı. Ona nazaran Bitcoin, bu yaz 115.000 dolara ulaşabilir. Morehead bültende şu sözlere yer verdi:

”Bitcoin şu anda Nisan 2020 varsayım programımızın ilerisinde – Ağustos ayına kadar 115.000 dolara ulaşacak.”

Pantera’nın varsayımı, bir varlığın fiyatını yıllık ihraç planına nazaran kıymetlendiren bir analitik çerçeve olan stok-akış modeline dayanıyor. Model, 12 yıl evvel piyasaya sürüldüğünde blokzinciri dizaynına kodlanmış temel ağ programlaması tarafından yönetilen Bitcoin’in (BTC) kıtlığını ölçüyor.

Bu plana nazaran, her yeni blok ile her 10 dakikada bir oluşturulan yeni Bitcoin sayısı, yaklaşık olarak her dört yılda bir yarıya (halving) iniyor. Teorik olarak, stok-akış modeline nazaran, ihraç oranı düştükçe Bitcoin fiyatının yükselmesi gerekiyor. 

Morehead’in varsayımları, Wall Street geçmişinden ötürü değer taşıyor. 2003 yılında Pantera’yı kurmadan evvel Tiger Management hedge fonunda vazife alan Morehead, ondan evvel de Deutsche Bank ve Goldman Sachs’ta çalıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir