Morgan Stanley, Bitcoin (BTC) Fonlarına Erişim Sunan Birinci Büyük ABD Bankası Oldu

Morgan Stanley, müşterilerine Bitcoin (BTC) fonlarına erişim sunan birinci büyük ABD bankası oldu.

4 trilyon dolarlık varlığı yöneten ünlü banka, mali danışmanlarına atmış olduğu bir yazıda, hususla ilgili direkt bilgiye sahip olan şahıslara nazaran, bankanın Bitcoin’e sahip olmayı sağlayan üç farklı fona erişim başlattığını belirtti.

Bircoin’in bir varlık sınıfı olarak benimsenmesi ismine epeyce değerli bir adım olan Öorgan Stanley’in bu atılımı, müşterilerden gelen talebin akabinde gerçekleşti. Bitcoin’in 2020 yılında başlayan rallisi, büyük şirketlerin Bitcoin’e iştiraki ile başlamıştı.

Tekrar de bankanın Bitcoin’e erişimi kaideli olarak başlattığını belirtmekte yarar var. Şu an bu özellik sırf elinde en az 2 milyon dolar varlık olan müşteriler için başlatılacak.

Yatırım firmalarının ise bu paya yatırım gerçekleştirebilmesi için, Morgan Stanley Bankası’ndan en az beş milyon dolarlarının bulunması gerekecek. Hem ferdi müşteriler hem de firmalar için banka hesabının en az 6 aydır açık bulunması gerekiyor.

Morgan Stanley, Bitcoin fonuna erişim sağlayabilecek varlığa sahip müşterilerin bile, Bitcoin yatırımlarını toplam net bedellerinin %2.5’ine sınırlandığını belirtti.

Gelen bilgilere nazaran, bankaların mali danışmanlarının husus hakkındaki eğitiminin tamamlanmasının akabinde, müşteriler önümüzdeki ay Bitcoin yatırımı yapma fırsatına sahip olacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir