Fed Toplantısı Sonrasında Bitcoin (BTC) Artış Gösterdi

Piyasaların büyük bir merakla beklediği FED toplantısı sona erdi. Toplantının akabinde Bitcoin kıymetinde artış yaşandı.

FED toplantının akabinde, faizleri arttırmama kararı aldı. 11’e karşı 0 ile alınan kararda “mali kaideler destekleyici olmaya devam ediyor” tabiri kullanıldı.

Toplantının sonlanmasının akabinde Bitcoin‘in pahası 56 bin doların üzerine fırladı. Yazı kaleme alındığı esnada varlık, Coinmarketcap bilgilerine nazaran 56.763 dolardan süreç görüyor.

Toplantının akabinde FED Lideri Jerome Powell da bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Powell “Fed gerektiği sürece ekonomiyi desteklemeye devam edecek” dedi.

Koronavirüs ile ilgili de konuşan Powell, iktisadın gidişatı için virüsün seyrinin de hayati kıymet taşıdığını tabir etti.

“Ekonomik toparlanma süreci son derece inişli çıkışlı bir biçimde devam ediyor. Maalesef şimdi bu toparlanmanın tamamlanması epey uzak bir pozisyonda. Enflasyonun bir mühlet %2’nin üzerinde yer almasına müsaade vereceğiz. Eflasyon ile bir arada gerçekleşen artış, faiz artışını gerektirmeyecek. Aşılamaların gidişatı, olağan periyotlara dönmek için umut verici.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir