BitMEX’in Kurucusu Arthur Hayes, Teslim Olmayı Planlıyor

BitMEX’in kurucusu ve eski CEO’su Arthur Hayes, önerilen 10 milyon dolarlık kefaletle önümüzdeki ay ABD makamlarına istekli olarak teslim olmayı planlıyor.

The Block tarafından görülen mahkeme evraklarına nazaran Hayes, şu anda eşiyle birlikte yaşadığı Singapur’dan 6 Nisan’da Hawaii’ye gitmeyi planlıyor. Hayes’in 1 milyon dolar nakit olarak teminat altına alınan ve annesi tarafından imzalanan 10 milyon dolarlık kefalet önerisi, mahkemenin onayına tabi.

Hayes, birinci olarak bu ayın başlarında ABD makamlarıyla bir teslim muahedesi hakkında görüştü. Artık, kefalet şartlarının bir modülü olarak, Hayes ayrıyeten, New York’a evvelden onaylanmış bir seyahatle Singapur’da ikamet etmeyi ve Singapur ile ABD ortasındaki seyahat için pasaportunu muhafazayı önerdi.

Hayes – kurucu arkadaşları Ben Delo ve Samuel Reed ile birlikte – Ekim ayında ABD Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komitesi (CFTC) tarafından, CFTC kurallarını ihlal ederek BitMEX’i işletmekle suçlandı. ABD Adalet Bakanlığı, tıpkı vakitte üç yöneticiyi de, BitMEX’in birinci çalışanı ve iş geliştirme lideri Greg Dwyer ile birlikte Banka Kapalılık Yasasını ihlal ettiği argümanıyla suçladı.

Delo, bu haftanın başlarında ABD makamlarına teslim oldu ve akabinde 20 milyon dolarlık kefaletle hür bırakıldı. Reed, geçen Ekim ayında tutuklandı ve daha sonra 5 milyon dolar ile hür bırakıldı. Dwyer hala kaçak durumdadır, lakin ABD makamları ona karşı iade süreçleri başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir