Bitcoin (BTC) İçin Tepeye Yakın Mıyız? Tanınan Analist BTC’nin Önündeki Kademeleri İddia Etti

Tanınmış kripto para analisti Nicholas Merten, önde gelen kripto para ünitesi 60.000 doların altına düştüğü için Bitcoin’in (BTC) muhtemel fiyat hareketini haritalandırıyor.

Yeni bir DataDash kısmında Merten, BTC’nin yükselişini sürdürmek istiyorlarsa boğaların tutması gereken kilit bir düzeyden bahsetti:

“56.000 dolar altına düşersek, size söylemeliyim, bu epeyce kıymetli bir düzeltmeye hazır olduğumuzun bir işareti olabilir. Lakin yeniden de şimdi orada olduğumuzu sanmıyorum.”

Merten, değerli bir düzeltme olursa, BTC’nin uzun bir yatay konsolidasyon periyodundan geçtiğini görmediğini söylüyor:

“Bu kurumsal firmaların BTC edinmeye devam edip etmemesi sıkıntısı ve dürüst olmak gerekirse, bu piyasanın yansısını gördüğümden uzun vadeli bir düzeltme hakkında bu bakış sahiptim evvelden. Bunun alıcıların pazara girme biçimiyle gerçekleşeceğini görmekte hakikaten zorlanıyorum.”

Düzeltme olsun ya da olmasın Merten, önder kripto para ünitesinin logaritmik büyüme eğrisinin direncine dokunmak üzere olmasına karşın Bitcoin‘in şimdi tepeye yakın olmadığına inandığını söylüyor.

“Bunun pazar için mutlak tepe olduğunu düşünüyor muyum? Hayır. Bence bu çizgi bu döngüde kırılacak. Kripto para için biraz yeni bir paradigma olacak.”

CoinGecko’ya nazaran BTC, yazının yazıldığı sırada 56.050 dolardan süreç görüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir