Bank of America’dan Kripto Para Topluluğunu Kızdıran Rapor

Bank of America, yayınlamış olduğu “Bitcoin‘in (BTC) Kirli Küçük Sırları” isimli raporu ile kripto para topluluğunu oldukça kızdırdı.

Bitcoin, yeni ATH düzeyleri belirlemeyi sürdürürken, Bank of America Bitcoin’in mevcut rallisinin, geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleşen yarılanma ve Grayscale Bitcoin Trust’a olan girişlerle desteklendiğin sonucuna vardı.

Banka, Bitcooin’e sahip olmak için başka risk varlıklarıyla korelasyonu ve oynaklığı nedeniyle, gelecekteki fiyat artışını beklemekten öbür zorlayıcı bir neden olmadığını savunuyor:

“Bitcoin, risk varlıkları ile ilişkilendirilmiş durumda. Varlık enflasyona bağlı değil ve son derece dalgalı bir yapıya sahip. Bu da onu bir paha deposu ve ödeme düzeneği olarak kullanışsız hale getiriyor. Bu sebeple Bitcoin’i elde tutmak için ana sebep, istikrarlı getiri yahut enflasyon muhafazası değil, daha fazla Bitcoin talebinim arzı aşmasına bağlı olan fiyat artışıdır.”

Raporda Bitcoin’in bedelinin %1 oranında oynaması için 93 milyon dolarlık bir girişe gereksinimi olduğu söz ediliyor.

Bank of America’nın raporunda ayrıyeten Bitcoin’in güç kullanımı da ele alındı. Şu anda Bitcoin’in kullandığı gücün Yunanistan’ın kullandığı güçten daha fazla olduğu söz edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir