Ethereum Yüksek Fiyatlarla Uğraş Ederken SushiSwap, Avalanche’a Açılıyor

Büyük DeFi protokolü SushiSwap (SUSHI), Avalanche (AVAX) akıllı mukavele platformuna açıldığını duyururken, Ethereum (ETH), kullanıcılarını alternatifler aramaya zorlayan yüksek fiyatlarını azaltmak için yeni yollar arıyor.

DeFi yazının tepesinde 2020’nin ikinci yarısında piyasaya sürülen SushiSwap, kullanıcılarına öbür bir ticaret alanı sunmaya karar verdi. Kullanıcılar, Ethereum‘da SushiSwap ile yaptıkları üzere Avalanche’de takas ve likidite madenciliği yapabilirler hem de daha düşük fiyatlar ve daha süratli süreç mutlaklığı ile. Avalanche’ın gerisindeki grup olan Ava Labs’ın CEO’su Emin Gün Sirer, bahisle ilgili olarak şu sözleri kullandı:

“Sushiswap’in eserleri ve Avalanche’ın platform yetenekleri, kullanıcılar için cennetteki bir eşleşme olacak.”

SushiSwap, DeFi Pulse’a nazaran platformunda 4,6 milyar ABD doları kilitli olan en büyük ETH tabanlı merkezi olmayan borsadır (DEX). Birebir vakitte süreç hacmine nazaran dördüncü en büyük DEX’tir.

Bu ortada, Avalanche-Ethereum Köprüsü’nün (AEB) bu yıl 8 Şubat’ta piyasaya sürülmesinden bu yana, Avalanche, süreçlerinin %1.051 artarak 626.000’in üzerine çıktığını ve eşsiz cüzdanların %1.752 artarak 39.000’in üzerine yükseldiğini söyledi. Ek olarak, son üç haftada, Avalanche merkezli otomatik piyasa yapıcıları (AMM’ler) içinde kilitlenen toplam paha 102 milyon USD’den 275 milyon USD’ye %169 arttı.

Avalanche, ağ üzerindeki süreçlerin “neredeyse anında ve fiyatların düşük” olduğunu ve DeFi uygulamalarının klâsik finans uygulamaları ile birebir düzeyde “ölçeklenip performans gösterebildiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir