Cardano (ADA) Kurucusu Hoskinson, Bir Eser Ortaya Çıkarmadıkları Hakkındaki Tenkitlere Değindi

Cardano (ADA) kurucusu Hoskinson, şu anda Ethereum üzerinde çalışan en az 100 şirketin, Cardano’nun blokzincirine geçiş “sürecinde” olduğunu söyledi.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, yakın vakitte Bloomberg ile yaptığı röportajda, kesim hakkında bir kadro açıklamarda bulundu. Uniswap üzere merkeziyetsiz finansın önde gelen platformlarının gelip giden balonlar olduğunu söyleyen Hoskinson, Cardano’nun tüm ülkeleri blokzincirinde yönetmeyi planladığını söyledi. Bununla birlikte, en az 100 şirketin Ethereum’dan Cardano’ya geçiş yapabileceği kestiriminde bulundu.

Ethereum’dan Cardano’ya

Hoskinson, Cardano takımının bir eser yayınlamadan, yıllardır bir blokzinciri üzerinde çalıştığı hakkındaki tenkitlere de karşılık verdi. Hoskinson bu gecikmenin, Cardano’nun yalnızca stablecoin yahut DeFi projeleri yürütmekten çok daha yüksek gereksinimleri karşılayabilecek bir eser yaratması için gerekli olduğunu belirtti ve bu nedenle Ethereum’a atıfta bulundu:

“Doğru yaptık. Lakin bu, piyasaya en son girenlerden biri olduğumuz manasına geliyor. Gayem ülkeleri bu blokzinciri üzerinde çalıştırmak. Uniswap, CryptoKitties ve öbür şeyler umrumda değil. Bunlar balon ve geliyor, gidiyor… Pet Rocks ve Beanie Babies üzere.”

Tekrar de Cardano blokzinciri, şu anda Ethereum ağını kullanan en az 100 projenin yeni meskeni olabilir:

“DeFi’yınızı alabilir ve maliyetinin 1/100’ü ila 1/1000’i karşılığında sistemimde çalıştırabilirsiniz.”

Bilindiği üzere, devam eden DeFi ve NFT çılgınlıklarının birçoklarının ardında Ethereum blokzinciri bulunuyor. Bu da ağın tıkanmasına ve son derece yüksek süreç fiyatları yaratılmasına neden oluyor.

Bu sıkıntıları çözmeyi amaçlayan Ethereum 2.0 ise geliştirme evresinde olmasına karşın, piyasaya sürülmekten çok uzak ve ikinci katman tahlilleri de şimdi gerçek sonuçları göstermedi.

Cardano ise, bu ayın başlarında “Mary” güncellemesini hayata geçirdi ve 31 Mart 2021’de tam bir merkeziyetsizlik durumuna ulaşmayı planlıyor.

Hoskinson: ADA Beni Milyarder Yaptı

Hoskinson ayrıyeten son vakitlerde Cardano’nun lokal kripto para ünitesinin süratle yükselen fiyatına da değindi. ADA, yılın başından beri çıkarlarını %450’nin üzerinde kaydetti. Ayrıyeten, ADA birkaç hafta evvel yaklaşık 1.5 dolar ile tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı.

Cardano’nun kurucusu, fiyat artışına neden olan kesin nedeni bilmediğini fakat şahsî sonuçtan ötürü minnettar olduğunu belirtti:

“Çılgın bir seyahatti. Sekiz yılda bir milyarder olmak hayli çılgınca.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir