Velo Labs, Stellar (XLM) Ağında Çalışan Interstellar İle Birleşti

CP Group takviyeli bir protokol olan Velo Labs, Stellar (XLM) ağında çalışan Interstellar ile birleşti. Interstellar’ın CEO’su Mike Kennedy ve CTO’su James Wu, artık tıpkı misyonlarını Velo Labs’te yürütecekler.

Interstellar, 2018 yılında iki kripto teşebbüsçüsü Adam Ludwin ve Jed McCaleb’i bir ortaya getiren bir Stellar teşebbüsü olan Lightyear.io tarafından satın alındığında kuruldu. Jed McCaleb daha sonra Stellar’ın kurucusu oldu.

Firmalar şimdi birleşmenin detaylarını açıklamadılar. Fakat muahedeyi yakından takip edenler, Velo Labs’in Stellar’da çalışan blockchain tabanlı havale ağını geliştirmek için Interstellar’ı dokuz rakamlı bir mutabakat ile ABD doları cinsinden satın aldıklarını söylüyor.

Fortune Magazine’in sahibi olan ve dünyanın en büyük holdinglerinden birisi olan Charoen Pokphand Group’u denetim eden Chearavanont ailesinin oğlu Chatchaval Jiaravanon, Velo Labs ve Lightnet’in lideri olarak kalacak. Jiaravanon bahisle ilgili şu tabirleri kullandı:

“Bu duyuru, Interstellar ile uzun vadeli münasebetimizde son derece kıymetli bir nokta. Tek bir şirket olarak birlikte çalışmak, Velo Labs’in ekosistemini süratle genişletmemizi ve büyüyen iş ortaklarımızın muhtaçlığını karşılamamız için protokol üzerinde yeniliklere devam etmemizi sağlayacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir