Novogratz, Kurum ve Yatırımcıların Bitcoin (BTC) Satın Almak İçin Beklediğini Söyledi

Galaxy Digital CEO’su olan Mike Novogratz, Bitcoin’in (BTC) yaşadığı her düşüşte, satın almak için bekleyen kurumların ve ferdi yatırımcıların olduğunu söz etti.

Novogratz, yaşanan %10’luk düzeltmenin, Bitcoin’i Cuma günkü yerine geri getirdiği için çok da kıymetli olmadığını düşünüyor.

Novogratz, CNBC’de Squawk Box programında yaptığı konuşmada, son üç dört ay içerisinde Bitcoin’in tartışmasız bir varlık sınıfına dönüştüğünü tabir etti. Bu sebeple her bankanın bilançosuna Bitcoin dahil etmeye çalıştığını ve kişisel yatırımcıların da buna ayak uydurduğunu tabir etti.

“Bitcoin’de long konumda değilsen, short durumdasın.”

Novogratz’a nazaran 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinden yararlanacak olan Amerikalı gençlerin bir kısmı, bu parayı Bitcoin satın almak için kullanabilir.

Bitcoin Neden Düştü?

Novogratz’a nazaran Bitcoin’in son yükselişinin en büyük nedeni, ferdi yatırımcıların varlığa olan ilgisiydi. Düzeltme sebebine gelince şu sözleri kullandı:

“Tek bir makus kıssa, tek gergin an ve akabinde herkes elindeki varlıkları satışa çıkarıyor.”

Novogratz tekrar de yaşanan %10’luk düzeltmenin çok da kıymetli olmadığını düşünüyor. Varlık düzeltmenin akabinde bile Cuma günkü düzeyine geri dönmüş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir