Cardano (ADA) Fiyat Tahlili: 14 Mart 2021

Geçtiğimiz 24 saat içerisinde Bitcoin (BTC) yeni bir ATH oluşturup, 60 bin doları geçerken genel kripto piyasasında da yükseliş ivmesi görüldü. O vakitten beri BTC’nin fiyatı yavaşça yükselmeyi başardı. Altcoin piyasası Bitcoin ile klasik olarak yüksek bir korelasyona sahip olmasına karşın, yükseliş tek tip olmadı. Cardano (ADA) dar bir aralıkta süreç görmeye devam ederken, yana hakikat hareketi devam ediyor.

Yazım sırasında ADA, 34,8 milyar dolarlık piyasa kıymeti ile 1.07 dolardan süreç görüyordu. Geçtiğimiz hafta, kripto para %5.5’un üzerinde bir düşüş yaşadı. ADA, son 24 saatte ise %4.7’nin üzerinde geriledi.

Cardano 1 günlük grafik

Kaynak: ADA / USD, TradingView

AMBCrypto’dan analist Jude Lopez’e nazaran Cardano’nun fiyatı geçtiğimiz hafta dar bir aralıkta devam etti. Piyasada, fiyatının her iki istikamette hareket etmesi için kâfi ivme yok. 1,29 dolarlık direnç, kuvvetli bir pürüz olmaya devam ediyor ve son birkaç gün, fiyatın bu aralığı geçemediğini gördü.

Bu, yanlara gerçek hareketin artmasına yol açtı ve ADA’nın uzun vadeli piyasasının genel olarak düşüş eğilimi gösteren tabiatı göz önüne alındığında, Lopez’e nazaran ADA’nın 0,78 dolarlık dayanağına yönelmesi çok uzun sürmeyecek. Kripto paranın yakın vadede güçlü bir yükseliş ivmesi görmemesi ve 1,29 dolarlık direnç düzeyinin önümüzdeki hafta aşılmaması durumunda, ADA’nın fiyatının bir düşüş görmesi ve kısa konumları olan trader’lara fırsat vermesi mümkün olduğu tez edilebilir..

Analiste nazaran MACD göstergesi, ADA pazarındaki bu düşüş eğilimini göstermekte. Sinyal çizgisi, MACD çizgisinin epeyce üzerinde gezinmeye devam ediyor ve düşüş eğilimi gösterdikten sonra, rastgele bir geri dönüş belirtisi yok üzere görünüyor. RSI göstergesi çok satım bölgesine hakikat ilerliyor ve nötr bölgede kalmaya devam ediyor.

Dikkat Edilmesi Gereken Kıymetli Düzeyler

  • Direnç: 1,29 dolar
  • Takviye: 0,78 dolar, 0,57 dolar

Sonuç

ADA fiyatının acil olarak direncini kırması gerekiyor. Kripto para, önümüzdeki 24 saat içinde direnç düzeyini aşamazsa, ADA için 0.78 dolarlık dayanağa bir düşüşün kaçınılmaz olduğu argüman edilebilir. Analiste nazaran bunun önümüzdeki hafta içinde gerçekleşmesi mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir